Sony Bravia Theater Ev Sineması Ses Deneyiminde Yeni Dönem

Sony Yeni Ev Sineması Ses Sistemi Bravia Theater İncelemesi
S ONY’DEN YENİ EV SİNEMASI SES SİSTEMLERİ BRAVIA THEATER!

Teknoloji devi Sony, CES fuarında ev sineması ses ekipmanları konusunda sessiz kalmıştı. Ancak şimdi sonunda beklenen gün geldi, Sony yeni Bravia Theater serisini duyurdu! HT XXXX isimlendirme düzeninden vazgeçen şirket, bu serideki ses çubukları ve ev sineması hoparlörleri için kendine yeni bir yol çiziyor.

Bravia Theater serisi ilk etapta iki yeni Dolby Atmos ses çubuğu, dört hoparlörlü surround ses sistemi ve bir boyun askılı hoparlör içeriyor. En üst sırada yer alan Bravia Theater Bar 9, Sony'nin yeni amiral gemisi ses çubuğu olma özelliğini taşıyor. Şirket, bu modelin eski premium modeli HT A7000'den %36 daha küçük olduğunu belirtiyor. 13 hoparlörden oluşan bu sistem, üç tiz, dört bas, iki ışın tiz ve iki yukarı ve iki yan yönlü sürücü içeriyor. Biraz daha küçük olan Bravia Theater Bar 8 ise, 11 toplam hoparlöre sahip ve Bar 9'daki ışın tizlere sahip değil. Sony, Bar 8'in, yerini alan HT A5000'den %30 daha küçük olduğunu ifade ediyor.


Sony Yeni Ev Sineması Ses Sistemi Bravia Theater İncelemesi - 2

Her iki ses çubuğu da Dolby Atmos, DTSX, 360 Reality Audio ve Hi Res ses içeriği desteği gibi benzer özelliklere sahip. Ayrıca, yakında gelecek bir güncelleme ile IMAX Enhanced özelliklerine de sahip olacaklar. HDMI 2.1 desteği sayesinde 4K/120 geçişi gibi standart özellikler de kullanıcıya sunulacak. Ayrıca, bu modellerde Sony'nin özel ses özellikleri de bulunuyor.

Bravia Theater Bar 9 ve Bar 8, Sony'nin mevcut arka surround hoparlörleri ve subwoofer'ları ile de uyumlu. Ancak maalesef, uygun bir paket seçeneği bulunmuyor, bu yüzden 1400$ (Bar 9) veya 1000$ (Bar 8) gibi bir fiyatın yanı sıra daha iyi bir kurulum için yüzlerce dolar daha ödemeniz gerekebilir.

Bu yeni seride ayrıca Bravia Theater Quad isimli dört hoparlörlü bir sistem de bulunuyor. Dört silindirik ünitenin yerine bu kez düz, kare tasarımlar tercih edilmiş. Her hoparlörün içinde bir tiz, bir orta menzilli hoparlör, bir bas ve bir yukarı yönlü ünite bulunuyor. Toplamda 16 hoparlör ile kullanıcıya daha fazla esneklik sunacak olan bu sistem, IMAX Enhanced güncellemesi ile birlikte daha da gelişecek. Ancak bu sistem, diğer modellere göre biraz daha yüksek bir fiyat etiketine sahip.


Sony Yeni Ev Sineması Ses Sistemi Bravia Theater İncelemesi - 3

Son olarak, Sony'nin yeni boyun askılı hoparlörü Bravia Theater U ise 300$ gibi daha uygun bir fiyat ile satışa sunulacak. Bu hoparlör, Dolby Atmos desteği ile beraber 360 Reality Audio teknolojisine de sahip.

Sony, Bravia Theater Bar 9 ve Bar 8'i bu bahar Amazon ve diğer perakendecilerde ön siparişe açacaklarını duyurdu. Bravia Theater U için de aynı dönemde ön sipariş imkanı sunulacak. Bravia Theater Quad ise şu anda ön siparişe açık durumda.

Teknolojinin sınırlarını zorlayan bu yeni ses sistemleri, sinema deneyimini evinize getirmeyi vaat ediyor. Sony'nin yenilikçi yaklaşımı ve yüksek kalitesi ile donatılan bu sistemler, ev eğlencesinin yeni boyutunu hayatımıza kazandırmaya hazırlanıyor.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT