Sony Yeni CEO'ları Nishino ve Hulst Liderlik Görevlerine Getirildi

Sony Yeni CEO Nishino ve Hulst SEI Yeni Görevlerinde
S ony Interactive Entertainment (SEI), yeni liderlik yapılanmasını duyurdu. Şirketin farklı birimlerinden sorumlu olmak üzere iki isim göreve getirildi. Platform Deneyimi Grubu'nda Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hideaki Nishino, 1 Haziran'dan itibaren SEI'nin Platform İş Grubu CEO'su olacak. Aynı tarihte ise Hermen Hulst, SEI'nin Stüdyo İş Grubu CEO'su rolünü üstlenecek. Hulst ise daha önce PlayStation Stüdyoları'nın Başkan Yardımcısı ve Başı olarak görev yapıyordu.

Bu atamalar, eski CEO Jim Ryan'ın Mart ayında koltuğunu bırakma kararının ardından gerçekleşti. Ryan, ayrılık kararını duyururken, Birleşik Krallık'taki aile hayatını ve ABD'deki işini dengelemenin "giderek zorlaştığını" ifade etti. Ryan, şirketin Avrupa'daki varlığını sağlamlaştırmada ve pandemi döneminde PlayStation 5'in piyasaya sürülmesinde önemli rol oynadı. Nishino ve Hulst, geçici CEO Hiroki Totoki'ye raporlama yapacak ve Totoki ise Sony Group Corporation'ın Başkanı, COO ve CFO görevlerine devam ederken SEI'nin Başkanı olmaya devam edecek.


Sony Yeni CEO Nishino ve Hulst SEI Yeni Görevlerinde - 2

Nishino, şu an PlayStation servisleri ve ürünleri için deneyimler ve teknoloji geliştiren ekibi yönetiyor. Bu görevine devam edecek ancak aynı zamanda üçüncü taraf yayıncılar ve geliştiricilerle yapılan işlere de bakacak. Nishino ayrıca, tüm PlayStation donanımları, servisleri ve yan ürünler için satış ve pazarlamadan sorumlu olacak.

Öte yandan Hulst, PlayStation konsolları ve PC'ler için içerik geliştirme çalışmalarını yürütüyordu. Ayrıca The Last of Us gibi oyunların film ve dizi adaptasyonlarının geliştirilmesinden de sorumluydu. Gelecekte ise SIE'nin birinci taraf içeriğinin geliştirilmesi, yayımlanması ve işletilmesinden sorumlu olacak.

Bu liderlik değişikliklerinin, Sony Interactive Entertainment'ın gelecekteki stratejilerini ve ürün geliştirme süreçlerini nasıl etkileyeceği ise merak konusu.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT