2024'te Sony Rewards Programı Sonlanıyor Oyuncuları Neler Bekliyor?

Sony Rewards Programı 2024'te Sonlanıyor Kullanıcılar Ne Yapmalı?
T eknoloji devi Sony, bu yılın sonunda sadakat programını sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Ancak bu program, PlayStation kullanıcılarına dijital koleksiyon ürünleri kazandıran PlayStation Stars ya da PlayStation oyuncularına PSN bonusları sunan PlayStation Rewards programı değil. Sony'nin ve PlayStation markalı Visa kredi kartları aracılığıyla sunulan Sony Rewards programı sona erdirilecek.


Şirket, 31 Aralık 2024 tarihinde Sony Rewards web sitesi ve mobil uygulamasını kaldıracağını, yeni üyelerin artık programa kabul edilmeyeceğini açıkladı. Mevcut Sony ve PlayStation kart sahipleri ise 2024 yılının sonuna kadar puanlarını kullanmaya, hesaplarına erişmeye ve bonus puanları ile satın alma kredi taleplerini göndermeye devam edebilecek. Ancak, 21 Temmuz'dan sonra fiziksel bonus puanları ve kredi istek puanlarını posta yoluyla gönderemeyecekler. Ayrıca, üyeler artık teklifler veya iş ortakları aracılığıyla puan kazanamayacak ve hesaplarını Sony Mağazası veya Movies Anywhere ile bağlayamayacaklar. Sony Rewards müşteri hizmetleri ise 14 Şubat 2025 tarihinde sona erecek.

2017 yılında başlatılan Sony Rewards programı, Sony veya PlayStation kredi kartı aracılığıyla puanlar biriktirerek yalnızca Sony markasından ürünler için kullanılabilmesini sağlıyordu. PlayStation oyunları için puan kazanmak ilk bakışta harika bir avantaj gibi görünse de, kısmi geri ödeme süreci esnek değil ve alımlar için yıllık faiz oranı %27.99 seviyesinde yüksek. Microsoft'un geçen yıl tanıttığı Xbox Mastercard da benzer bir soruna sahip, ancak yıllık faiz oranı bakiyenize bağlı olarak %20.99, %26.99 veya %31.99 olabilmekte. Ayrıca, nakit geri ödeme seçeneği de bulunmamakta.Sony, kredi kartı programlarındaki değişikliklerle ilgili olarak kart sahiplerine Comenity Bank tarafından zamanında bilgilendirilecek ve 31 Aralık'a kadar kartlarını kullanmaya devam edebilecekler.

Sonuç olarak, Sony'nin 2024 yılında sonlandırmayı planladığı rewards programı ve kredi kartı programlarıyla ilgili olarak, kullanıcılar değişikliklere karşı hazırlıklı olmalı ve puanlı alışveriş ve kredi kartı kullanımı konusunda alternatif stratejiler geliştirebilirler. Bu kararın, Sony ve PlayStation kullanıcıları arasında dikkate değer bir etkiye sahip olması bekleniyor.