PlayStation Portal Güncellemesi Artık Daha Güçlü WiFi İle Daha İyi Deneyim!

Sony PlayStation Portal QR Kodlu WiFi Bağlantısı Özelliğini Ekledi
S ony, PlayStation Portal’ı uzaktan PlayStation 5 oyunlarını oynamak için piyasaya sürmüştü. Ancak, cihaz şu an için bir WiFi bağlantısına tamamen bağımlıdır. 2024 yılında bile, sağlam bir WiFi bağlantısının bulunması ve bağlanması zor olabiliyor. Sony, bu süreci daha da kolaylaştırmak için bir yazılım güncellemesi yayınlamaya hazırlanıyor.


19 Haziran itibariyle, PlayStation Portal’da genellikle işletme modellerinde karşılaşılan ve sadece şifre ile bağlanamadığımız, genellikle giriş ekranı isteyen genel WiFi ağlarına bağlanma denemeleri sonrasında QR kodunun ortaya çıkacağını göreceksiniz. Bu kodu cihazınızda tarayarak WiFi bağlantısını daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Sony, bu özelliğin "belirli bir aralıkta" genel WiFi ağları için çalışacağını ve cihazın en az 5Mbps'lik bir bağlantıya ihtiyaç duyduğunu, ideal olarak ise en az 15Mbps'lik bir bağlantı gerektirdiğini belirtmektedir.

Bu özellik, PlayStation Portal’ın dokunmatik yüzeyine sağlanan yeni görsel geribildirim güncellemesiyle birlikte gelmektedir. Ayrıca, cihazın pil yüzdesini ekranınızın sağ üst köşesinde göstermeyi de artık tercih edebileceksiniz.Bu güncelleme, kullanıcıların oyuncaklarına daha kolay erişim sağlamalarına ve deneyimlerini geliştirmelerine yardımcı olurken, Sony'nin kullanıcı deneyimini sürekli iyileştirmek için yürüttüğü çabadaki son adımlardan sadece biri olarak görünüyor.

Sony'nin PlayStation Portal için gelişmeleri ve yenilikleri takip etmeye devam edeceğiz.