2024'te Sony'den Yeni Bravia Televizyonlar Mini LED Teknolojisiyle

Sony 2024 Bravia Televizyon Modelleri Özellikleri ve Fiyatları
S ony'nin Yeni Televizyon Modelleri 2024 için Göz Kamaştırıyor!

Gelişen teknolojiyle birlikte televizyon deneyimi de sürekli olarak evrim geçiriyor. Sony, 2024 için hazırladığı yeni televizyon modelleriyle bu evrimin en önemli oyuncularından biri olmaya aday görünüyor. Sony'nin Bravia serisi yeni televizyon modelleri, 2024 için büyük heyecan yaratıyor. Bu modeller, kullanıcıya göz alıcı özellikler sunmanın yanı sıra, isim konvansiyonlarındaki değişikliklerle de dikkat çekiyor.

Öncelikle, Sony'nin 2024 televizyon serisindeki en temel model olan Bravia 3'ü ele alalım. Bu standart 4K LED TV, dinamik HDR, yükseltme teknolojisi ve 60Hz tazeleme hızı gibi özelliklerle donatılmış durumda. Sony, geçen yıla kıyasla bu modelin yüzde sekiz daha az enerji tükettiğini de vaat ediyor. 43 inçten 85 inçe kadar değişen boyutlarda ve 600 dolardan 1800 dolara kadar değişen fiyatlarla sunulan Bravia 3, Sony'nin temel televizyon modelleri arasında güçlü bir seçenek olarak öne çıkıyor.


Sony 2024 Bravia Televizyon Modelleri Özellikleri ve Fiyatları - 2

Bravia 7 ise mini LED teknolojisine sahip, güçlü bir işlemci ve Sony'nin özel Backlight Master Drive yerel karartma algoritması gibi etkileyici özellikler sunuyor. Geçen yılki X90L modeline kıyasla yüzde 790 daha fazla karartma bölgesine sahip olduğu belirtilen Bravia 7, göz alıcı detaylar ve daha iyi bir kontrast oranı sunuyor. Güç tüketimi de X90L'e kıyasla yüzde 15 daha düşük olan Bravia 7, 55 inçten 85 inçe kadar farklı boyutlarda ve 1900 dolardan 3500 dolara kadar değişen fiyatlarla kullanıcıya sunuluyor.

Sony'nin OLED panelli en yeni modeli olan Bravia 8, "mükemmel siyah" tepki sunarken, geçen yılki modele kıyasla yüzde 31 daha ince bir tasarıma sahip. Sadece üç farklı boyutta sunulan bu modelin 55 inçlik versiyonu 2000 dolar, 65 inçlik versiyonu 3400 dolar ve 75 inçlik versiyonu ise 3900 dolarlık fiyatlarla satışa sunuluyor.


Sony 2024 Bravia Televizyon Modelleri Özellikleri ve Fiyatları - 3

Son olarak, bayrak gemisi niteliğindeki Bravia 9 ise Bravia 7'nin güçlendirilmiş bir versiyonu olarak dikkat çekiyor. Bu mini LED televizyonun ekran teknolojisi, bir renk düzenleme monitöründe bulunan teknolojiye benzer özellikler sunuyor. Geçen yılki X95L modeline kıyasla yüzde 50 daha parlak olan Bravia 9 serisi herkesin evinde olmasını istiyeceği türden bir televizyon.

Tüm bu yeni televizyon modelleri şu anda satın alınabilir durumda. Yeni televizyonların yanı sıra, Sony aynı zamanda bir dizi yeni ses ürünü de piyasaya sürdü, bu da bize firmanın yenilikçi potansiyelini bir kez daha gösteriyor.Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ