Slack Yapay Zeka Kullanıcılarına Daha Akıllı Verimli Deneyim Sunuyor

Slack Yapay Zeka Kullanıcı Deneyimini Yeniden Tanımlıyor
S lack, bu yılın başlarında belirli bir müşteri tabanına sunulan Yapay Zeka araçlarını artık tüm ücretli kullanıcılara sunmaya başladı. Geçen yıldan beri bu özelliklerin sinyallerini veren şirket, sonunda bu özellikleri tüm kullanıcılarıyla buluşturdu.

Yapay Zeka, insanların klavye veya akıllı telefonlarından uzak kaldıkları süreçte kaçırdıkları önemli konuların özetlerini otomatik olarak oluşturuyor. Çeşitli konularda yapılan sohbetlerden içerik çeken algoritma, kullanıcıların konferans odasında düzenlenen parti planlarından satış trendlerine kadar geniş bir yelpazede bilgi sunuyor.

Ayrıca bu özelliğin, daha özel ve sınırlı kişiler arasında yapılan konuşmalar için de geçerli olduğunu söylemek mümkün. Belli bir kanal veya konuşma için günlük özetleme seçeneği de sunuluyor.

Slack kullanıcıları için bir diğer dikkat çekici özellik ise "konuşma bazlı arama" özelliği. Slack kanallarının kapsamlı ve uzun sohbetleri arasında doğru konuşmayı bulmak bazen zor olabiliyor. Bu özellik, kullanıcıların doğal bir dil kullanarak soru sormasına ve algoritmanın gerçek arama işlemini yapmasına imkan tanıyor.


Slack Yapay Zeka Kullanıcı Deneyimini Yeniden Tanımlıyor - 2

Bu özellikler sadece İngilizce konuşanlar için değil, artık Slack Yapay Zeka, Japonca ve İspanyolca dil desteği de sunuyor. Slack, en çok kullanılan üçüncü taraf uygulamalarını yakında yapay zeka ekosistemine entegre etmeyi planlıyor. Bu doğrultuda, Salesforce'un Einstein Copilot ile entegrasyonunun yakın bir gelecekte olacağı belirtiliyor.

Önümüzdeki dönemde, bu özelliklerin gerçekten faydalı olup olmadığını veya sadece "AI" harflerini tanıtım materyallerinde kullanmak için bir bahane olup olmadığını göreceğiz. Uzun süredir Slack kullanıcısıyım ve genellikle otomatik olarak oluşturulan özetlere ihtiyaç duyduğum pek fazla senaryo ile karşılaşmadım, çünkü uzun konuşmalar genellikle birebir toplantılar, e postalar veya video akışlarına kaydırılır. Ancak belki de bu özellikler, insanların servisi nasıl kullandığını değiştirebilir.

Slack kullanıcıları, bu yeni özelliklerle çalışma deneyimlerinde nasıl bir değişiklik yaşayacaklarını heyecanla bekliyor. Bu güncellemelerin, kullanıcılar üzerindeki etkisini ilerleyen günlerde göreceğiz.iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT

Lucid Motors İş Gücü Kesintisi ve Otomotiv Endüstrisinde Zorluklar

Melih ÖZKAŞ