Niantic'in Skatrix Pro'ya Apple Vision Pro için Yenilikçi Güncellemesi

Skatrix Pro Artırılmış Gerçeklikte Daha Gerçekçi Hareketler
N iantic'in Artırılmış Gerçeklik ile Kaykay Simülasyonu Skatrix Pro'ya Apple Vision Pro için güçlü bir güncelleme geldi. Bu güncelleme, oda ölçekli karışık gerçeklik oyun oynama özelliği de dahil olmak üzere çeşitli özellikler ekledi. Başka bir deyişle, küçük kaykaycı avatarı artık oturma odasında özgürce dolaşarak mobilyalar üzerinde heyecan verici hareketler yapabiliyor.
Skatrix Pro, Apple Vision Pro için birinci gün piyasaya sürülen bir uygulama olmasına rağmen, tam karışık gerçeklik oyun oynama özelliği henüz hazır değildi. Başlangıçta, artırılmış gerçeklik uzayında bir yüzen küp içinde kaykay yapıyordunuz. Şimdi ise, başlığın gelişmiş tarama yetenekleri sayesinde gerçek dünya bir kaykay parkına dönüşüyor. Bu da "neredeyse herhangi bir nesne, şekil veya araziyle etkileşim sağlıyor." diye belirtiliyor. Hangimiz bir çamaşır makinesinin üzerinde kaymış, bir kediye atlama yapmış ve üstüne inmiş değiliz ki? Bu hayallerin gerçekleşmesi adına atılmış bir adım.Başlığın, çevreleyen detaylı 3D ağ yapısının oluşturulması için LiDAR taramasını kullandığını belirtmiş olalım. Bu da, "yüksek hassasiyetle geometri yakalama" anlamına geliyor. Başka bir deyişle, kaykaycının bir nesneyle sanki gerçek dünyada gibi etkileşimde bulunması gerekiyor.

Kontroller ile ilgili, artırılmış gerçeklik uzayında hareket eden sanal bir joystick bulunurken, Niantic aynı zamanda 3D el giriş jestlerini de uygulamış. Şirket, bununla "yeni alanlarda yeni hareketleri keşfederken avatarı kontrol etmeyi daha kolay hale getirdiğini" açıkladı.

Skatrix, mobil cihazlar için mevcut ve Niantic, başlığı ve mobil oyun oynama arasında "bağlantıları sağlamak" için gelecekteki güncellemeler planladığını ve platformlar arası oyun oynama olanağı sunacaklarını söylüyor. Şirket, doğruluk derecesini artırmak için fizik motorunu da iyileştirmeye devam edecek. AVP için Skatrix Pro'nun fiyatı 20 dolar, ancak başlık kendisi hala 3.500 dolar.