Korku Oyunları Tutkunlarına Müjde Silent Hill 2 Yeniden Yapımı Geliyor!

Silent Hill 2 Yeniden Yapımı Çıkış Tarihi ve Ön Sipariş Bilgileri
K orku oyunları tutkunlarının dört gözle beklediği bir haber var Bloober Team tarafından yapılan Silent Hill 2'nin yeniden yapımı, 8 Ekim'de PlayStation 5 ve PC platformlarına çıkacak. Oyun, PlayStation Store ve Steam üzerinden ön sipariş verilebilir durumda.

Kısa bir süre önce Konami ve Bloober Team, Silent Hill 2'nin yeniden yapımını duyurmuş olsa da oyunun varlığı birkaç ay öncesinde sızdırılmıştı, bu da hayranların durumu abartmaları için bolca zaman tanımıştı. Bugün, yeniden yapımın ilk oynanış videosunu görücüye çıkardık ve kanla kaplı hemşirelerle dolu koridorlar, böceklerle dolu karanlık ortamlar ve uykulu kasabada her zaman gizlenmiş olan diğer tatsız sürprizlerin tanıdık manzaralarını sunduğunu gördük. Modern görseller, aydınlatma ve bakış açısıyla her şey ürkütücü bir güzellikte.
Çıkış tarihi fragmanı bugünün PlayStation State of Play etkinliğinde yayınlandı. Hemen ardından Konami, sayısız Silent Hill projesi de dahil olmak üzere, Silent Hill 2'nin yeniden yapımına detaylı bir bakış sunduğu ayrı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Bloober Team, Layers of Fear serisinin, Observer, Blair Witch ve The Medium'un arkasındaki stüdyo hepsi de kusursuz psikolojik korku deneyimleri. Yine de, burada yaşamak için çok şey var Silent Hill 2, sevilen, klasik bir korku oyunu. Oyun 2021 yılında PlayStation 2 için piyasaya sürüldü ve 20 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen, hayranların yeniden yapımın nasıl olacağını görmek için sabırsızlandığını görmek mümkün. Bloober Team, oyunu tamamen yeniden inşa etti bunun içerisine tam performans yakalama ve modern bir üçüncü kişi bakış açısıyla eski sabit kamerayı değiştirdi.

Bloober Team'in ortak kurucusu Piotr Babieno, 2023 Haziran'ında stüdyonun Silent Hill 2'nin yeniden yapımı için tüm oyun yapma etosunu değiştirdiğini belirtmişti. Mood ve set düzenlemesiyle öncülük etmek yerine, mekaniği ekran üzerindeki korkunun temeli haline getirmişlerdi ve oyuncunun girişimini rahatsızlık yaratmak için kullanmışlardı. Geçen yaz piyasaya çıkan Layers of Fear koleksiyonu, Bloober Team'in psikolojik korku döneminin sonunu işaret ediyordu. Babieno, geçen Haziran şunları söylemişti "Bu yıl, psikolojik korku oyunları yapma dönemini kapatmak gibi bir şey. Şu anda Bloober Team 3.0'a giriyoruz, kitle pazarı korku yapıyoruz... Gelecek başlıklarımızın daha kitle pazarı odaklı olması gerektiğine karar verdik. Daha fazla insanla konuşmak istiyoruz. Fikirlerimizi kendi DNA'mızla, ortam veya hikaye anlatımıyla değil, eylemle iletmek istiyoruz. Yani, tüm geleceğimiz başlıkların çok sayıda oynanış mekaniği olacak. Daha büyük olacaklar."

Bloober Team tarafından yapılan Silent Hill 2 yeniden yapımının çıkış tarihi konuşulurken, oyun severlerin bir kez daha heyecanlandığı anlaşılıyor. Yeniden yapımın, orijinal oyunun ruhunu ve korku unsurlarını nasıl canlandıracağını görmek için sabırsızlanıyoruz.