Kunitsu Gami Path of the Goddess'te Gündüz ve Gece Mekaniği

Sihirli Dövüşler ve Antik Ritüeller Ellağır Kunitsu Gami'de!
K unitsu Gami Path of the Goddess oyunu, heyecan verici özellikleriyle dikkat çekiyor. Oyun, dağın eteklerine yayılmış, korkunç bir siyah kirlilikle kaplı bir ortamda geçiyor. Kunitsu Gami'nin dünyası, zengin bir antik atmosferi barındırıyor ve sihirli, öte dünya korkularıyla dolu bir rüya diyarı sunuyor. Ayrıca oyun, yavaş stratejilerin ve hızlı tempolu dövüşün bir arada olduğu zengin bir mekanik yapıya sahip.

Oyunda gün ve gece mekaniği bulunuyor ve tüm eylem dağın eteklerindeki çeşitli kamplarda gerçekleşiyor. Bu kamplar, yeşil kubbeler altında ve yoğun bitki örtüsü arasında yer alıyor. Kirlilik, parıldayan pembe toplarla bitkiler oluşturuyor ve bazı alanları iridesan siyah bir sıvıyla kaplayarak köylüleri pis kese içinde tutuyor ve yerel geyik popülasyonunu enfekte ediyor.


Sihirli Dövüşler ve Antik Ritüeller Ellağır Kunitsu Gami'de! - 2Oyuncular, Seethe olarak adlandırılan, kirlilikten doğan canavarlardan geceleri Yüzbaşı Yoshiro'yu korumakla görevlendiriliyor. Yoshiro, dağın temizlenmesinin anahtarıdır, ancak ritüel süresince oldukça savunmasızdır. Onu korumak için gerçekten bir köy gerekiyor.

Gündüzleri oyuncular, kirliliği temizliyor ve yerel halkı kurtarıyor, ayrıca Yoshiro'nun dansı için bir yol açıyor. Oyuncular, saldırı rolünü köylülere atamak için oyun kolu üzerinde B'ye basıyor ve ardından onları çevreye yerleştirmek için RB tuşuna basıyor. Geceleri Seethe, Temel sürüleri, uzun ince kolları ve keskin dişlerle ağızları olan sulu canavarlardan oluşan kalabalıklar olarak Torii Kapıları'ndan dökülüyor.

Dövüş, ritmik bir "kılıç dansı" tarzında gerçekleşiyor ve kullanıcılar basit girişlerle kombinlenebilen şık kombolar yapabiliyor. Oyuncular, Seethe'ı kesiyor, yaratıkların Yoshiro'ya yaklaşmamasını sağlıyor ve ek saldırı birimlerini yönetiyor. Dövüşler akıcı bir şekilde ilerliyor, tatmin edici kılıç dövüşü ve her Torii Kapısı'nda yenilmesi gereken canavarların zorlu akınıyla birlikte.

Oyunun çevreleri ve karakter tasarımları, büyüleyici detaylarla dolu. Maiden Yoshiro, akışkan kumaş katmanları, zarif yüz örtüsü ve karmaşık takılar giyerken yavaş, odaklı bir amaçla dans ediyor. Kendini hem kırılgan hem de inanılmaz güçlü hissettiriyor. Uzaktan üçüncü şahıs bakış açısı ve tamamen ayarlanabilir kamera, oyuncuları her yeni bölgenin her köşesini keşfetmeye teşvik ediyor, kaynak toplamak için bitkileri kesiyor ve sıvıyla kaplı tapınakları temizliyor.


Sihirli Dövüşler ve Antik Ritüeller Ellağır Kunitsu Gami'de! - 3

Her gece yaklaştıkça, oyunun arka plan müziği rahatsız edici ve uyuşmaz hale geliyor, neredeyse cehennem çığlıkları ve Seethe'in doğmasına kadar. Bu gibi detaylar, Kunitsu Gami'yi demo formunda bile unutulmaz kılıyor. Bu oyunun keşfedilecek çok daha fazlası olduğu açık ve ben bu antik, büyülü dağ eteklerini tamamen keşfetmek için sabırsızlanıyorum.

Kunitsu Gami Path of the Goddess, 19 Temmuz'da PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya çıkacak. Lansmanda Game Pass'de de bulunacak olan bu oyun, oyun tutkunları için oldukça heyecan verici bir deneyim sunmaya aday gibi görünüyor.


Sihirli Dövüşler ve Antik Ritüeller Ellağır Kunitsu Gami'de! - 4