Samsung Galaxy Ring Yeni Fitness ve Sağlık Halkası / Yüzüğü

Samsung'un MWC'de Tanıttığı Galaxy Ring Teknoloji Harikası
S amsung'un Mobil Dünya Kongresi'ndeki en dikkat çeken ürünü, parmakta taşınabilen bir fitness ve sağlık takip cihazı olan "Galaxy Ring". Daha önce Oura Ring gibi benzer ürünler görmüş olsak da, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung'un bu alandaki ilk girişimi. Şirket, bu cihazı geçtiğimiz ay Galaxy S24 lansmanında duyurmuştu ve MWC'de ise prototiplerin render'ları, kısa süreli görselleri ve birkaç bilgi parçası ortaya çıktı.

Galaxy Ring'in tasarımı hakkında neler söylenebilir? Cihaz bir halka şeklinde ve dışı parlak metalden yapılmış (renkler henüz netleşmedi) ve iç kısmı ise siyah plastikle kaplı. Bu halka, sağlık takibi sensörleri, bir pil, işlemci ve Bluetooth gibi bileşenleri barındırmak oldukça büyük bir meydan okuma. Bu sebeple, normal bir mücevher halkasından daha kalın ve geniş bir formata sahip.

Şu an için detaylı özellik listesi, pil boyutu veya diğer teknik özellikler hakkında bilgi bulunmuyor ancak The Verge'a göre, halka en azından "uyku, aktivite, dinlenme kalp atış hızı ve kalp atış hızı değişkenliği" takip edebiliyor ve ayrıca adet ve doğurganlık takibi de yapılabiliyor. Tüm bu veriler Galaxy Health uygulamasına entegre edilecek. The Verge, Samsung'dan pil ömrü hakkında bir bilgi alamadı ancak Kore sitesi FNNews, halkanın şarj olmadan "yaklaşık 5 ila 9 gün" dayanacağını bildirdi.

Bir giyilebilir teknolojiden daha zorlu olan halka ölçüsü, parmaklara tam oturacak ancak dolaşımı kesmeyecek şekilde tasarlanması gerekliliği. Samsung, fuarda 5'ten 13'e kadar farklı halka boyutları getirdi. Uzaktan hangi boyutta halka gerektiğini belirlemek zor olabildiğinden, Oura gibi kurumsal oyuncular, insanların ihtiyaçlarına göre halka boyutlarını belirleyebilmeleri için 10 dolarlık bir "ölçü seti" sunmaktadır.

Samsung, halkanın "bu yılın ilerleyen dönemlerinde" piyasaya sürüleceğini söylüyor. Daha önce ETNews'ten gelen bir söylentiye göre, tam tanıtımın Temmuz ayında yapılacağı bildirilmişti.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ