Samsung Akıllı Telefon Gönderimlerinde Yeniden Lider Konumuna Yükseldi

Samsung Yeniden Lider Konumda | Akıllı Telefon Gönderimleri
S amsung, Küresel Akıllı Telefon Gönderimleri Alanında Tekrar Lider Konumunu Elde Etti

Samsung, 2023 yılında bir süreliğine Apple tarafından geride bırakıldıktan sonra, 2024 yılının ilk çeyreğinde tekrar küresel akıllı telefon gönderimleri alanında lider konumunu yeniden elde etti. Uluslararası Veri Kurumu (IDC) Mobil Telefon Takipçisi'nin 2024 yılının ilk çeyreği için öncü verileri, 2010 yılından bu yana liderliği elinde tutan Samsung'un yeniden liderliği gösterdi.


IDC'nin ön verilerine göre, Samsung, birinci çeyrekte dünya genelinde 60.1 milyon ünite göndererek pazar payının %20.8'ini temsil etti. Apple ise 50.1 milyon ünite göndererek pazar payının %17.3'ünü elde etti. Her iki şirket de 2023 yılının birinci çeyreğinden bir düşüş yaşadı, ancak Apple'ın düşüşü ( 9.6) Samsung'un düşüşüne ( 0.7) göre çok daha belirgin oldu. İlk beş marka, tıpkı 2023 yılının tamamı gibi birinci çeyrekte de aynı kalarak, Xiaomi 40.8 milyon ünite, Transsion 28.5 milyon ünite ve OPPO ise 25.2 milyon ünite göndererek sıralamayı tamamladı. Transsion, dördüncü sıraya yerleşmek için OPPO'yu geride bıraktı.IDC, bu rakamları akıllı telefon pazarının güçlendiğine işaret eden bir gösterge olarak görüyor. IDC'nin Dünya Çapında Takipçi Ekibi'nden Araştırma Direktörü Nabila Popal, "Öncelikle, tüketiciler cihazlarını daha uzun süre kullanacaklarını bildikleri için daha pahalı cihazlara yönelerek değer ve ortalama satış fiyatlarında (ASP'ler) bir büyüme görmeye devam ediyoruz. İkinci olarak, Top 5 şirketleri arasında güç dengesinde bir değişim var, bu da muhtemelen piyasa oyuncularının iyileşme sonrası dünyada stratejilerini ayarlamaya devam etmelerine neden olacak," dedi. "Xiaomi, son iki yılda yaşanan büyük düşüşlerden güçlü bir şekilde geri dönüyor ve Transsion uluslararası pazarlarda agresif bir büyüme ile Top 5'te istikrarlı bir varlık haline geliyor. Bununla birlikte, ilk çeyrekte her iki lider de negatif büyüme yaşamış olmalarına rağmen, Samsung'un son çeyreklerdeki durumundan daha güçlü bir konumda olduğu görünüyor."

Bu veriler, Samsung'un küresel akıllı telefon gönderimleri alanında lider konumunu yeniden kazanmasının yanı sıra, akıllı telefon pazarındaki genel eğilimleri ve pazarın gelecekteki yönelimlerini anlamak adına önemli bir bilgi kaynağıdır.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ