3498066611Samsung Onarım Programı Genişliyor Yeni Modeller ve Parçalar

Samsung Onarım Programı Genişliyor | Cep Telefonu Haberleri
S amsung, bu ay kendi onarım programını büyüteceğini açıkladı. Geçen yıl iFixit ile başlatılan onarım programı, şimdi daha fazla ülkede ve daha fazla telefonda parça ve onarım kılavuzları sunacak.

Bu genişlemeyle birlikte, Samsung'un en yeni ve en pahalı modelleri kendi onarım sistemine ekleniyor. Katlanabilir telefonlar ilk kez onarım sistemine geliyor, Galaxy Z Flip5 ve Z Fold5 yakında parça ve kılavuzlarla sunulacak. Parçalar henüz satışa sunulmasa da, Z Fold5 ekranının maliyetini merak ediyoruz. (Benzer boyuttaki esnek bir Samsung ekranı olan Pixel Fold'un maliyeti 900 dolar.) Samsung'un mevcut amiral gemisi telefonu da ilk kez onarım sistemine geliyor, tüm S23 modelleri de dahil ediliyor. Ortalama sınıf bir telefon olan Galaxy A05s de sistemde yer alacak. Tüm Galaxy S9 ve A9 tabletler artık onarılabilir durumda, aynı şekilde Galaxy Book 2 Pro laptop da.

Samsung'un onarım programının iFixit ile ortaklık olarak duyurulmasına rağmen, bu genişlemede iFixit'in Samsung ile ortak olup olmadığı belirsizdir. Samsung, yeni basın açıklamasında iFixit'ten bahsetmezken, küçük puntolarla "Samsung çeşitli distribütörlerle işbirliği yapar" ve "kendi onarım programı detayları pazar ve distribütör tarafından değişebilir" notunu düşer. iFixit, bu ülkelerin bir çoğuna sevkiyat yapmamaktadır.

Cihazlar onarım programına dahil olduktan sonra, Samsung, Galaxy telefonları için "ekran, arka cam, şarj portu, hoparlör, SIM tepsisi ve yan tuş ve ses tuşu" parçalarını sunacaklarını belirtiyor. Şirketin devamında "Galaxy Book serisi kullanıcıları ön ve arka kasa, ekran, batarya, dokunmatik ped, parmak izi okuyuculu güç düğmesi, kauçuk ayaklar, fan ve hoparlörleri onarabilecekler" diyor.


Fortnite ve Fallout Buluşmasının Heyecan Verici Detayları | Oyun

Melih ÖZKAŞ

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ