Galaxy Watch'ta Yapay Zeka Destekli Uyku Analizi ve Egzersiz Rutinleri

Samsung Galaxy Watch'ın Yeni Yapay Zeka Güncellemeleri
S amsung, bu yılın ilerleyen dönemlerinde Galaxy Watch'a yeni yapay zeka destekli sağlık ve fitness özellikleri ekleyecek. Şirket, Çarşamba günü cihaz üzerindeki yapay zeka özelliklerini duyurdu ve bu özellikler arasında kişiselleştirilmiş sağlık skorları, ipuçları, uyku göstergeleri ve önerilen egzersiz rutinleri bulunuyor.

Galaxy Watch'ın en büyük yapay zeka güncellemelerinden biri olan yeni Enerji Skoru, çeşitli kişisel ölçümlerden öğrenerek "kapsamlı sağlık bilgileri" sunuyor. Bu model, uyku verilerinin yanı sıra kişinin yatma ve uyuma süresi, uyku sırasındaki kalp atış hızı ve değişkenliği gibi birçok faktörü dikkate alıyor. Uyanık saatlerdeki fiziksel aktivite de hesaba katılıyor.


Samsung Galaxy Watch'ın Yeni Yapay Zeka Güncellemeleri - 2

Aynı doğrultuda, Galaxy Watch, kişisel fitness hedeflerinize göre "görüşler, motivasyonel ipuçları ve rehberlik" sunan Wellness İpuçları da ekleyecek.

Uyku özellikleri de yapay zeka destekli güncellemelerle geliştirilirken, gecelik alışkanlıklarınıza dair ekstra içgörüler sunuyor. Yeni uyku algoritmaları, uyku hareketini, gecikmeyi, kalp atış hızını ve solunum hızını analiz edebiliyor. Bu özellikler, hali hazırda bulunan horlama saatleri, kan oksijen seviyesi ve uyku döngüsü gibi takip özelliklerine katılacak.

Yoğun bir şekilde koşanlar için, Galaxy Watch, optimal antrenman pencerelerinizde kalmak için yeni aerobik eşiği (AE) ve anaerobik eşiği (AEs) kalp atış hızı bölge metrikleri ekleyecek. Yüksek yoğunluklu bisikletçilere de sevgi gösteriliyor Fonksiyonel Eşik Gücü (FEG) metrikleri ekleniyor. Samsung, bu metriklerin hesaplanmasının yalnızca 10 dakika sürekli bisiklet sürüşü gerektireceğini belirtiyor.

Yeni Egzersiz Rutini özelliği, farklı egzersiz türlerini kişiselleştirilmiş bir rejim için bir araya getirmenizi sağlayacak, böylece bir sonrakine geçiş yapmadan devam edebileceksiniz. Bu arada, yeni Yarış özelliği, belirli bir rota üzerinde önceki sürelerinizi geçmeye çalışmanızı sağlayacak.Samsung, Galaxy Watch'ın yeni yapay zeka destekli sağlık özelliklerinin başka cihazlara da gelebileceğini ima etti. Şirket, "Galaxy AI'nin Galaxy Watch'a tanıtılması sadece bu sürecin başlangıcı ve Galaxy portföyümüzdeki daha fazla entegrasyonu yakında sergilemekten heyecan duyuyoruz" dedi. Samsung, Oura benzeri cihazı olan Galaxy Ring'i (başlangıçta detaylar verilmeden Ocak ayında duyurulmuştu) muhtemelen Temmuz'daki bir sonraki Unpacked etkinliğinde resmi olarak tanıtacak. Bu cihaz, kalp atış hızına, hareketine ve solunumuna dayanarak uyku takibi yapacak ve kişiselleştirilmiş öneriler sunacak.

Yeni Galaxy Watch özellikleri, bu yılın ilerleyen döneminde One UI 6 Watch güncellemesiyle gelecek. Samsung, Haziran ayında bir beta programında "sınırlı sayıda" Watch sahibinin bunları deneyebileceğini söylüyor.

Bu gelişmeler, Samsung'un kullanıcıları için sağlık ve fitness alanında yapay zeka destekli çözümler sunduğunu ve bu alanda daha da ilerlemeyi hedeflediğini gösteriyor.

Gelişmeler hakkında daha fazla detay gelecekteki makalelerimizde sizlerle paylaşılacak.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ