Samsung Galaxy Ring Vücut İzleme ve Yapay Zeka Destekli Sağlık Takibi

Sağlık ve Teknolojinin Mükemmel Birleşimi Galaxy Ring Güvencesinde
S amsung Galaxy Unpacked etkinliğinde, Samsung bugün Galaxy Ring'i duyurdu. Parmakta takılabilen bu giyilebilir cihaz, sağlık takibi ekipmanlarıyla ekosistemini güçlendirmeyi hedefliyor. Evet, bu ürün daha önce üç veya dört kez duyurulmuş olabilir, ancak bugün ön sipariş için gerçekten kullanılabilir hale getirildi. Bu, pazarda yer alan pek çok küçük oyuncu tarafından elde tutulan bir pazarı ele geçirmeye yönelik bilinçli bir girişimdir, özellikle de Oura Ring gibi rakipler bulunmaktadır. Ayrıca, vücudunuza daha iyi bakmanıza yardımcı olacak yapay zeka destekli içgörüler de elde edeceksiniz.


Sağlık ve Teknolojinin Mükemmel Birleşimi Galaxy Ring Güvencesinde - 2

Şirket, mevcut sensör teknolojisini yüzük formunda daha küçük bir alana yerleştirdiğini iddia ediyor. Hareket sensörü, PPG / kalp atışı ve cilt sıcaklık sensörlerini bünyesinde barındıran bu cihaz, verileri Samsung Health'e ileterek vücudunuzun portresini oluşturacak. Uygulamada, uyku skorunuzu, uyku sırasında ne kadar hareket ettiğinizi, kalp ve solunum hızınızı ve adet döngünüzü görebileceksiniz. Günlük olarak ne kadar iyi hissettiğinizi izleyecek bir Enerji Skoru da bulunacak ve değiştirmeniz gereken konularda size öneriler sunacak.

Ayrıca kalp atış hızınız çok yavaş veya çok hızlı olursa, kalp atışı uyarıları alacak ve sorunlardan kaçınmanız için sizi uyaracak. Otomatik antrenman algılama ve son zamanlarda yeterince hareket etmediğinizi düşündüğünde uyarılar gibi temel özelliklere de sahip olacak. Ayrıca yüzük, Galaxy markalı akıllı telefonunuz için uzaktan deklanşör tetikleyici olarak da kullanılabilecek.Tabii ki, bir akıllı yüzüğün formundaki kısıtlamalar nedeniyle yapabileceği tek şey de sınırlıdır, bu konuyu Nisan ayında detaylı bir şekilde özetledim. Ancak eğer zaten Samsung'un ekosisteminde bulunuyorsanız ve vücudunuz hakkında en detaylı içgörüleri her zaman almak istiyorsanız, bu bir tercih sebebi olabilir.

Galaxy Ring, titanyumdan yapılmış olup, suya 100 metreye kadar dayanıklı ve suya ve toza karşı IP68 sertifikasına sahip. Seçtiğiniz yüzük boyutuna bağlı olarak 2.3 ila 3 gram arasında bir ağırlığa sahip ve tek bir şarjla 7 güne kadar pil ömrüne sahip. Galaxy Ring, Titanyum Siyah, Gümüş veya Altın renk seçenekleriyle sunulacak ve fiyatı 400 dolar olacak. ABD'de ön siparişler 10 Temmuz'da başlayacak ve genel olarak 24 Temmuz'da satışa sunulacak.