Light Phone III Minimalist Telefon Trendine Yeni Bir Bakış

Sadece Bir Telefon Light Phone III'in Detaylı İncelemesi
T eknoloji dünyasında herkesin gözü, yeni özellikler eklemek için yarışan büyük markalarda olsa da, bazı şirketler farklı bir yöne ilerliyor. Light gibi bir şirket, sadece telefon olma özelliği taşıyan minimalist telefonlarıyla dikkat çekiyor. Son modeli Light Phone III'ü tanıttı ve merak uyandırdı.

Light Phone III, önceki modellerde bulunan e kağıt ekranı terk ederek şık siyah beyaz bir OLED ekran kullanıyor. Sosyal medya, internet hatta e posta gibi hiçbir erişim sunmuyor sadece ve sadece bir telefon olarak tasarlanmış. Ancak kullanıcılara fotoğraf çekme ve NFC özelliği ile ödeme yapabilme imkanı sunuyor. Ayrıca, navigasyon araçlarına, basit bir müzik çalarına, metin mesajlarına, sesli notlara, takvime, bir süreleyiciye ve bir alarm kurabilme imkanı da sunuyor.


Sadece Bir Telefon Light Phone III'in Detaylı İncelemesi - 2Önceki modellere göre daha büyük bir form faktörüne sahip olan Light Phone III, sevimli bir tasarıma sahip. Ancak içerisinde yapay zeka entegrasyonu gibi yarı pişmiş özellikler bulunmuyor ancak cihazın yan tarafında bulunan analog bir kaydırma tekerleği ile kullanım kolaylığı sağlanmış. Modern iPhone'ların genişliğine sahip olmasına rağmen, oldukça kısa bir yapıya sahip. Ekibin belirttiğine göre bu, cihazı dikey tutarak metin yazmayı daha kolay hale getirmek için bilinçli olarak yapılmış.

Light, navigasyon bilgilerine özel erişim için ödeme yapmış durumda ve Google'ın takip verilerine ulaşamayacak. Kameranın modern Google veya Apple cihazları ile yarışamayacak kadar basit bir nokta ve çek kamera olduğu belirtiliyor, ancak iş görebilecek düzeyde.

Diğer özellikler arasında 1GB'den 6GB'a çıkarılan RAM, 128GB hafıza ve yeni bir Qualcomm çipi bulunuyor. Güç düğmesinde parmak izi kimlik doğrulaması bulunurken, alt kısmında ses hoparlörleri yer alıyor. Daha önceki iterasyonlarda bulunandan çok daha büyük olan bataryası ise kullanıcı tarafından değiştirilebiliyor.Ancak işte kötü haber, Light Phone III'ün fiyatı 800 dolar. Bu, 300 dolarlık Light Phone II'nin neredeyse iki katı. Şu anki akıllı telefonunuzdaki rahatsız edici uygulamaları silmek ise 0 dolara mal oluyor ancak kolay olduğu söylenen bir şey değil.

Öte yandan, Light, erken benimseyenler için bir kampanya yürütüyor. Telefon, kitle üretimini finanse etmek amacıyla bir süre için 400 dolara satışa sunuluyor. Modellerin Ocak ayında sevkiyatı yapılacak.

Minimalist ve sade bir telefona yönelik bu adım, teknoloji dünyasında dikkat çekici bir fark yaratıyor. Light Phone III, yoğun uygulamaların aksine sadece bir telefon olma özelliğiyle dikkat çekiyor ve bu özelliğiyle belirli bir kitleyi cezbetmeyi hedefliyor.