Teknoloji Dünyasında Yeni Gelişme Roku TV'lerin Reklam Stratejisi

Roku TV'ler Yeni Reklam Teknolojisiyle Dikkat Çekiyor
R oku TV'lerin reklam gösterme yöntemi değişebilir mi? Roku, HDMI üzerinden bağlanan herhangi bir cihazın üstüne reklam gösterebilir mi? Bu büyük bir olasılık haline gelebilir. Roku, yeni bir patent başvurusu yaparak bu yönde adımlar atmaya hazırlanıyor.

Roku TV'lerin şu ana kadar reklam gösterme pratikleri genellikle kendi ana ve menü ekranlarıyla, ekran koruyucularıyla ve ilk tarafından sunulan video kanallarıyla sınırlıydı. Ancak şirket, HDMI aracılığıyla bağlanan diğer cihazların üstünde reklam göstermeyi hedefliyor. Bu da kablo kutuları, oyun konsolları, DVD veya Blu ray oynatıcıları, bilgisayarlar ve hatta diğer video akış cihazları gibi cihazları kapsıyor.

Patent başvurusunda belirtilene göre, önerilen teknoloji durdurulan içerik üzerine reklam gösterecek. Sistemin özelliği, duraklatılmış resmi analiz ederek "bir veya daha fazla nesneyi" tespit etmek ve bu bilgiyi bir ağa ileterek "ilgili reklamı" duraklatılmış içeriğin üstüne yerleştirmek.

Patentler sadece patentlerdir. Yani, bir patent başvurusu yapılmış veya kabul edilmiş olmak, bu teknolojinin gerçekten uygulanacağı anlamına gelmez. Roku'nun mali raporlarından da anlaşılacağı üzere, şirketin gelecekteki büyümesi, "akış TV reklamcılığının kabulü ve büyümesine" dayanıyor. Şayet bu özellik uygulanırsa, hem Roku'ya reklam yerleştirilecek yeni bir alan sağlayacak hem de şirketin reklamverenleri kullanıcı verileriyle hedefleme şansını artıracak.

Bu özelliğin mevcut Roku TV'lerde bir yazılım güncellemesi ile etkinleştirilebilir olup olmayacağı veya yeni bir donanıma sahip yeni bir televizyon seti gerekip gerekmeyeceği henüz belirsiz. Mantıklı olduğu kadar, bu tür bir reklam yerleştirme yapabilen bir Roku TV'nin, mevcut televizyon setlerinde bulunanlardan daha karmaşık bir iç donanıma ihtiyaç duyacağı düşünülüyor.

Roku'nun bu adımı, kullanıcılar ve iş ortaklarından hangi tepkileri alacağı hâlâ belirsiz. Ancak şirketin, reklamverenlere platformlarına harcama yapmaları konusunda teşvik edecek kullanıcı verileri sunabilecek olması, bu yeni özelliğin geleceği hakkında heyecan uyandırıcı bir potansiyele işaret ediyor.

Teknoloji ve reklamcılık alanındaki bu gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ