League of Legends Yeni Dövüş Oyunu 2XKO Riot'un Büyük Hamlesi

Riot League of Legends Ürünü 2XKO İçin Resmi İsmi Açıkladı!
F ighting oyunları dünyasında son zamanlarda büyük bir hareketlilik yaşandı. Mortal Kombat 1, Street Fighter 6 ve Tekken 8 gibi oyunlar geliştirilirken, büyük bir potansiyele sahip olan Riot da bu alana giriş yapmaya hazırlanıyor. Riot, 2019 yılında duyurduğu ve uzun bir süredir beklenen League of Legends yan ürünü olan dövüş oyunu Project L için resmi bir isim açıkladı 2XKO.

Ancak açıkça söylemek gerekirse, bu isim pek de başarılı bir seçim gibi durmuyor. Bazı YouTube yorumcuları, Riot'un duyurusunu yaptığı bir video altında "Double KO" isminin daha iyi olacağını önerdiler. Bu öneriye katılmamak pek mümkün değil.

2XKO adı, oyunun formatından geliyor. Bu oyun, Marvel vs. Capcom serisinden esinlenerek geliştirilmiş olan 2'ye 2 etiket tabanlı dövüş oyunu. Tek başınıza oynayabileceğiniz gibi, bir arkadaşınızı takım arkadaşı olarak alıp diğer bir ikiliyle karşılaşabilirsiniz. Riot, 2XKO'nun oyuncuların kolayca adapte olabileceği basitleştirilmiş kontroller ve mekanikler sunacağını belirtiyor, ancak oyunun yüksek seviyede derinlik ve ustalık gerektireceğini de vurguluyor.

Oynanış fragmanına göre, 2XKO oldukça sağlam bir oyun gibi görünüyor. Riot'a özgü cilalı grafik kalitesi, akıcı animasyonlar ve League of Legends karakterlerinin birbirinden farklı ve göz alıcı görünümleri dikkat çekiyor. Sadece ismi biraz sorunlu gibi duruyor.

Riot, 2XKO'yu 2025 yılında PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S platformları için piyasaya sürecek. Diğer önemli oyunları gibi, 2XKO da ücretsiz olarak oynanabilecek.

Riot, bu yıl boyunca çeşitli dövüş oyunu etkinliklerinde oyun deneyimlerini sergileyecek, bu etkinliklerin ilki Nisan ayında düzenlenecek Evo Japonya olacak. Ayrıca Riot, evde oynanabilecek beta testlerini de planlıyor ve ilgilenenler oyunun resmi web sitesinden kaydolabilecek.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ