Örümcek-Adam ve Wolverine Oyunları Tehlikede!

Rhysida Hacker Grubu, Wolverine Oyunu Verilerini Sızdırdı
P layStation alt şirketi Insomniac Games'te olası bir fidye yazılım saldırısı araştırılıyor. Bu meşhur Örümcek Adam serisinin yapımcıları olan şirkete yönelik iddia edilen saldırının sorumlusu Rhysida adlı bir hacker grubu. Rhysida, Insomniac ve Sony'nin isteği üzerine içerideki e postalar, gizli belgeler ve kişisel bilgiler gibi tipik verilerin yanı sıra Örümcek Adam seslendirme sanatçısı Yuri Lowenthal'a ait kişisel belgeleri de çaldığını iddia ediyor. Ayrıca, üzerinde çalışılan gelecek Wolverine oyunuyla ilgili ekran görüntüleri ve süper kahraman karakterleriyle ilgili sanat eserleri gibi data hakkında bilgi sızdırdıklarını iddia ediyorlar.

Rhysida, elde ettikleri verileri $2 milyon ( 58.305.800 Türk Lirası ) karşılığında satmayı planlıyor ve alıcıları "özel, eşsiz ve etkileyici verilere teklif vermek için fırsatı kaçırmamaları” konusunda teşvik ediyor. Ayrıca, sadece "bir elde satış yapacaklarını, tekrar satmayacaklarını" vaat ediyorlar.

Sony, konuyla ilgili Video Games Chronicle'a bir açıklama yaptı ve "Insomniac Games'in bir siber güvenlik saldırısının kurbanı olduğu raporlarının farkında olduklarını" belirtiyor ve durumu şu anda araştırdıklarını duyurdu. Şirket, iddia edilen saldırının Insomniac'ı aşmadığını ve diğer Sony bölümlerinin etkilenmediğini belirtti.

Insomniac son dönemde Örümcek Adam, Örümcek Adam 2 ve Örümcek Adam Miles Morales oyunlarıyla tanınıyor olsa da, 1990'larda Spyro the Dragon ve Ratchet & Clank gibi PlayStation platform oyunları ile adını duyurmuş bir şirket. Geliştirici firmanın Wolverine oyununu 2021 yılında duyurulmuş olmasına rağmen henüz bir çıkış tarihi açıklanmış değil.

Sony ise dünyanın en büyük şirketlerinden biri olduğu için bu tür saldırılara maruz kalabiliyor. Şirket, geçmişte benzer bir fidye yazılım saldırısının kurbanı olmuş ve 7.000'den fazla çalışanın kişisel bilgilerinin ortaya çıktığı bildirilmişti. Sony ayrıca, Eylül ayında bir hacker grubu olan Ransomed.vc'nin "tüm" bağlı sistemlerini ele geçirdiğini iddia etmiş ve diğer hacker'ların bunun bir dolandırıcılık olduğunu iddia etmişti. Sony, iddia edilen saldırıyı araştırdı ancak henüz sonuçlarını açıklamadı.


iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT

Lucid Motors İş Gücü Kesintisi ve Otomotiv Endüstrisinde Zorluklar

Melih ÖZKAŞ