Modellerdeki Yükseltilebilir RAM ve SSD Depolama | Teknoloji Haberleri

Razer Yeni Blade 16 inçlik OLED Ekran | Thunderbolt 5
R azer'ın Yeni Blade Dizüstü Bilgisayarları Teknolojiye Yeni Bir Soluk

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından Razer, CES fuarı öncesinde Blade dizüstü bilgisayarlarındaki ekranlarıyla gurur duyduğunu belirtti. Şimdi ise bu yeni ekranları gördükten sonra, gerçekten etkileyici olduklarını söylemek mümkün.

Özellikle Blade 16'nın büyük yeniliği, Razer'ın iddiasına göre dünyanın ilk 16 inç 240Hz OLED ekranı olması. Blade 14 ve Blade 18'in ekranlarına kıyasla, Blade 16'nın ekranı biraz daha göz alıcı görünüyor. Renkler canlı ve DCI P3 renk gamının tamamını kapsıyor. Ayrıca sadece 0.2ms'lik tepki süresiyle son derece hızlı. Ayrıca VESA ClearMR 11000 ve DisplayHDR True Black 500 sertifikalarına sahip. QHD+ çözünürlüğü tam olarak 4K olmasa da, geçen yıl tanıtılan mini LED ekranına da her zaman geçiş yapabilirsiniz.

İç tarafında, yeni 14. nesil Raptor Lake Core i9 14900HX işlemci ve 175 watt TDP'ye sahip RTX 4090'a kadar seçenekler sunuyor. Blade 16'nın başlangıç fiyatının 3.000 dolar olmasına rağmen, bu rakamın yepyeni OLED ekranı ve 4070 grafik kartını içerdiğini belirtmek önemli. Bu, birçok rakibinden daha iyi olan 4060 kartları temel alan diğer modellere kıyasla oldukça etkileyici. Blade 16' bugün satışa sunuldu.

Blade 14'ün yeni AMD Ryzen 9 8945HS işlemcisi ve 140 watt TDP'ye sahip RTX 4070 GPU seçenekleri bulunuyor. Ekran olarak ise 1610 QHD+ panel ve 240Hz yenileme hızı sunuyor. Tüm bu özellikleri, hala 4.05 pound ağırlığında ve 0.7 inç kalınlığında olan bir kasada sunması, bu modeli güç ve taşınabilirlik kombinasyonu olarak favorim haline getirebilir. Sadece Blade 16'daki OLED ekranı da bulunsa keşke. Fiyatlandırma henüz belirlenmedi, ancak ön siparişlerin Ocak ayının sonuna planlandığı belirtiliyor.

Son olarak, Blade 18'in en önemli yeni özelliği dünyanın ilk 18 inç 4K 165Hz ekranı olması. Ancak bu ekranın o kadar yeni olduğunu belirtmekte fayda var ki, CES fuarında gördüğümüz modelde yer tutucu bir kapak bulunuyordu, dolayısıyla fuarda gördüğüm sistemin lansmanında olacağından çok daha kalın olduğunu söyleyebilirim. Diğer önemli bir özellik ise Blade 18'in Thunderbolt 5 portunu içerecek olması, bu bağlantı noktasını içereceğini söyleyen ilk şirket olması ilginç.

2024 için son dikkat çekici değişiklik ise Blade ailesinin genelinde her bir sistemi 96GB'a kadar RAM ve 8TB'a kadar SSD depolama ile donatabilecek olmanız. Bu oldukça etkileyici rakamlar ve bu tür bir yükseltmenin ucuz olmayacağını tahmin etmek zor değil, ancak ihtiyacınız varsa, bu seçenekleri sunmaları oldukça önemli. Ayrıca böyle bir durumda websitesi tasarımında olması gereken şeyler.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ