Yeni Razer Kishi Ultra Kontrolcü Oyuna Yepyeni Bir Boyut Kazandırın

Razer Kishi Ultra Yeni Mobil Oyun Kontrolcüsü İncelemesi
R azer, popüler Kishi V2 Pro'nun halefi olan Kishi Ultra mobil oyun kontrolcüsünü piyasaya sürdü. Bu yeni kontrolcü, 8 inç tabletler gibi daha büyük mobil cihazları ve hatta Galaxy Z Fold 5 gibi bazı katlanabilir telefonları da destekleyecek şekilde daha geniş bir form faktörü ile geliyor. Kontrolcü ayrıca USB C uyumluluğu da sunuyor, bu da neredeyse tüm cihazlarla uyumlu olmasını sağlıyor. Hatırlatmak gerekirse, modern Apple ürünleri artık USB C portlarına sahip.

Razer, kontrolcünün iPhone 15 serisi, iPad Mini ve 8 inçlik Android tabletler üzerinde otantik bir konsol deneyimi sunmak üzere tasarlandığını söylüyor. Bu amaçla, Sensa HD haptics teknolojisini içeriyor. Bu, her elin yakınında bulunan bir titreşim bobini sayesinde daha derin bir deneyim sunuyor. Şirket, bu deneyimin aslında geleneksel konsol kontrolcülerinde bulunan deneyimi aşacağını iddia ediyor. Yeni çıkan Interhaptics SDK, geliştiricilere "özel titreşim deneyimleri oluşturma" imkanı sunacak.


Razer Kishi Ultra Yeni Mobil Oyun Kontrolcüsü İncelemesi - 2

Bu kullanıcı deneyimi, Razer'ın Chroma RGB aydınlatma sistemi entegrasyonu ile daha da artırılıyor. Bu, kişiselleştirilebilir aydınlatma düzenlemelerine olanak tanırken oyuncuların "oyuncu odası kurulumunu yanlarında getirmelerine" izin veriyor. Aydınlatma ve titreşimlerin yanı sıra, kontrolcü şirketin özel Mecha Tactile ABXY düğmelerine ve 8 yönlü D pad'e sahip. Konsol boyutunda hall efekti tetikleyiciler, programlanabilir L4/R4 çok fonksiyonlu düğmeler ve aşınmaya karşı dayanıklı tam boyutlu başparmak çubukları içeriyor. Genişletilmiş form faktörü, muhtemelen kılıf çıkarmadan çoğu cihazla uyumlu olmasını sağlıyor.Kontrolcü, aboneliksiz Nexus uygulamasına erişebiliyor. Bu uygulama, iOS ve Android'deki binlerce uyumlu oyun için özel düğme haritalamaları sunuyor. Bu da çoğu içerik için kontrol ayarlarıyla oynamadan hemen oyuna başlamayı mümkün kılıyor. Ayrıca, Nexus uygulaması kullanıcıların oyun oynama videolarını kaydetmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyor.

Razer Kishi Ultra şu anda 150 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışta. Kontrolcü, USB C ile bağlantı kuran Kishi V2'nin güncellenmiş bir sürümü ile birlikte sunuluyor. Bu versiyon ise 100 dolara satılıyor.

Türkiye fiyatı ise vergiler hariç, yaklaşık 4.880 TL olması bekleniyor.

Yeni Razer Kishi Ultra mobil oyun kontrolcüsü, mobil oyun deneyimini daha da ileriye götürmek için heyecan verici özelliklere sahip gibi görünüyor. Bu, mobil oyun tutkunları için kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir seçenek olabilir.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT