Sony PS5 için Duyurduğu Yeni Özellik Çoklu Oyuncu Deneyiminde Yenilik!

PS5 Yeni Özelliği Çoklu Oyuncu Davet Aracı Nasıl Çalışacak?
S ony'nin PS5 için duyurduğu yeni özellik, çoklu oyuncu oyunlarına katılım sürecini kolaylaştıracak gibi görünüyor. Bu yeni araç, oyuncuları konsol veya PlayStation uygulaması kullanmasalar bile oyuna davet etmelerini sağlayacak. Uygulama aracılığıyla oluşturulan bir bağlantı linki, herhangi bir yerde çevrimiçi olarak paylaşılabilecek. Alıcı linki tıkladığında, çoklu oyuncu oturumuna katılabilecek. Bahsetmekten bile sıkıldığımız uzun sayısal kodları göndermek zorunda kalmamak, gerçekten harika bir yenilik!

Bu özellik için açık bir kullanım senaryosu var Sosyal medya üzerinden tanıştığınız insanlarla hızlıca bir oyun deneyimine katılmak, kullanıcı adlarını birbirinize iletmek zorunda kalmadan. Sony, bu özelliğin sayesinde "hemen birlikte oynamaya başlayabileceğinizi" söylüyor. Ayrıca, link ile birlikte QR kodu da oluşturulacak. PS5 sahipleri zaten çoklu oyuncu oyunlarında QR kodu kullanmaya alışkın.


PS5 Yeni Özelliği Çoklu Oyuncu Davet Aracı Nasıl Çalışacak? - 2

Ancak bazı önemli noktaların altını çizmek gerek Bu özellik henüz bu yılın ilerleyen zamanlarında sunulacak ve sadece PS5 oyunları için geçerli olacak. Ayrıca, bazı oyunların sorunsuz çalışabilmesi için güncelleme gerekebileceğini Sony belirtiyor. Tabii ki, çoğu PS5 oyunu çoklu oyuncu modunu kullanabilmek için PlayStation Plus aboneliği gerektiriyor ve bu abonelik ücretleri geçen yıl artmıştı.

Sony ayrıca Discord için özel bir çoklu oyuncu daveti canlı widgeti geliştirdi. Discord üzerinden bir bağlantı linki paylaştığınızda, widget otomatik olarak yenilenerek çoklu oyuncu oturumunun aktif olup olmadığını gösterecek böylece boş bir salonun içine girmeden çıkan rüzgarı izlemek zorunda kalmayacaksınız. Yakında sunulacak davet aracı gibi, Discord widgeti de sadece PS5 oyunları için geçerli olacak.Son olarak, şirket PlayStation Network profilini herhangi bir mesajlaşma veya sosyal uygulamada paylaşmayı sağlayacak bir araç üzerinde çalışıyor. Bu özellik, PlayStation uygulamasında bir link oluşturarak çalışacak ve yine bu yılın ilerleyen zamanlarında sunulacak.

Bu yeni özellikler, PlayStation deneyimini sosyal ve paylaşılabilir hale getirmek için önemli adımlar olarak görünüyor. Oyuncular arasındaki iletişimi kolaylaştırarak, PS5'in çoklu oyuncu deneyimini daha da keyifli hale getirecek gibi gözüküyor.Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT