PlayStation 5 Pro Hakkında Sızdırılan Bilgilere Göre Neler Biliyoruz?

PS5 Pro 67 Teraflop GPU'ya Sahip İddialı Bir Konsol
S on zamanlarda PS5 Pro'ya dair heyecan verici ve sızdırılmış bilgiler gündemi sallıyor. Insider Gaming'den Tom Henderson'ın iddiasına göre, Moore's Law is Dead YouTube kanalının elde ettiği Sony'ye ait belgelere dayanarak PS5 Pro'nun detayları ortaya çıktı. Tabii ki, bu bilgilerin doğruluğunu kesin gözüyle bakmamak gerekse de, Henderson'ın daha önce yaptığı sızıntıların tutarlılığı düşünüldüğünde dikkate alınması gereken bir iddia olarak karşımıza çıkıyor.

Sızdırılan bilgilere göre, PS5 Pro'nun geliştirilmiş ve sabit 4K kare hızı sunacağı, ayrıca 8K çözünürlük için bir "performans modu" ile geleceği belirtiliyor. Ayrıca, oyunları %45 daha hızlı işleyebilecek ve non pro versiyonuna göre iki ila üç kat daha hızlı ışın izleme özelliklerine sahip olacak. Ayrıca, 67 Teraflop FP16 (33.5 Teraflop FP32) performans gösteren bir GPU'ya sahip olacağı belirtilen PS5 Pro'nun, daha yüksek hızlar ve genel olarak daha iyi grafikler sunması bekleniyor.

Henderson'a göre Sony, PS5 Pro'yu tatil sezonuna denk getirerek satışları artırmayı hedefliyor. Ancak bu durum, şirketin bu yıl yeterince birinci parti oyununun piyasaya sürülmediğini düşünmesine bağlı olarak değişebilir.

Yenilikleri ve muhtemel lansman tarihi ile ilgili bu heyecan verici gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz. PS5 hayranları, gelecekteki bu yüksek performanslı konsolu sabırsızlıkla bekleyecek gibi görünüyor.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ