Proton Mail'dan Dark Web İzleme Kullanıcı Verilerini Koruma Önlemleri

Proton Mail Güvenlik Dark Web İzleme Özelliği Hakkında Detaylar
G üvenli email sağlayıcısı Proton Mail, kullanıcı güvenliğini daha da artırmak amacıyla Dark Web izleme özelliğini tanıttı. Ücretli kullanıcılar için sunulan bu özellik, kullanıcıların etkilendikleri ihlaller veya sızıntılar hakkında bilgilendirilmesini sağlayacak.

Dark Web izleme özelliği, Dark Web'de herhangi bir tehdit algılandığında kullanıcılara uyarı göndererek hangi hizmetin ihlal edildiği, saldırganların hangi kişisel bilgilere eriştiği (örneğin şifreler, isim vb.) ve önerilen sonraki adımlar gibi bilgileri içerecek. Şu an için, bu uyarılara erişmek için kullanıcıların Proton Mail Güvenlik Merkezi'ne web veya masaüstü aracılığıyla girmeleri gerekecek. Ancak şirket, ilerleyen zamanlarda e posta ve uygulama bildirimleri de sunmayı planlıyor.

Dark Web izleme, proaktif bir güvenlik önlemi olarak tasarlanmıştır. Örneğin, eğer Proton Mail e posta adresinizi sosyal medya gibi üçüncü bir servise kayıt olmak için kullandıysanız ve daha sonra saldırganlar bu servisten kullanıcı verilerini çalarlarsa, bu özellik size kimlik bilgilerinizin tehlikeye atılıp atılmadığını zamanında bildirerek zararın önlenmesine yardımcı olacaktır. Bu adım, zaten uçtan uca şifreleme sunan ve gizliliği ana politika haline getirmiş olan Proton Mail için uygun bir hareket gibi görünüyor. Ancak, Dark Web izleme özelliği ücretsiz kullanıcılara sunulmayacak.


Proton Mail Güvenlik Dark Web İzleme Özelliği Hakkında Detaylar - 2

Proton'un Anti Kötüye Kullanım ve Hesap Güvenliği Başkanı Eamonn Maguire, "Üçüncü parti sitelerin veri ihlalleri nedeniyle kişisel bilgilerin sızmasını tamamen engelleyemeyiz. Ancak otomatik erken uyarılar, kullanıcıların dikkatli olmalarına ve kimlik avı gibi daha kötü etkileri azaltmalarına yardımcı olabilir" dedi.

Dark Web izleme özelliğiyle, Proton Mail kullanıcıları kendilerini daha güvende hissedebilir ve kişisel verilerinin güvenliğini koruma altına alabilir. Bu önemli adım, dijital güvenliğin giderek artan tehditlerine karşı bir kalkan oluşturma konusundaki kararlılığını sürdüren Proton Mail'ın güçlü bir göstergesidir.Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ