Google I/O 2024 Yeni Akıllı Gözlükler Geliyor mu? Teknoloji Haberleri

Project Astra Google'ın Yeni Giyilebilir Teknoloji Vizyonu
G oogle'ın 2024 I/O etkinliğinde tanıttığı Project Astra deneyimine dair çıkan bir videoda, adı belirtilmeyen bir kişi, Gemini'ye "Gözlüklerimi nerede gördüğünü hatırlıyor musun?" diye sordu. Yapay zeka etkileyici bir şekilde "Evet, hatırlıyorum. Gözlükleriniz bir kırmızı elmanın yakınındaki bir masada " gibi bir cevap verdi. Ancak bu nesne soru sorulduğunda görüş alanında değildi. Ancak bu gözlükler, sıradan bir yardımcı görüş cihazı değildi üzerlerinde bir kamera ve bir tür görsel arayüz bulunuyordu!

Test eden kişi, gözlükleri alıp taktıktan sonra çevresindeki şeyler hakkında yapay zekaya daha fazla soru sordu. Belli ki, cihazda çevreyi algılamaya yardımcı olan bir kamera bulunuyordu ve kullanıcının duyduğu cevabın ekranda titreşen bir dalga formuyla gösterildiği bir arayüz vardı. Ayrıca, ekranda seslenilen cevabın metin olarak da göründüğü gözlendi.

Gözlükler sade siyah bir çerçeveye sahipti ve Google Glass'a hiç benzemiyordu. Ayrıca, oldukça büyük görünmüyorlardı.

Büyük olasılıkla, Google I/O'da gerçekten bir gözlük modelini tanıtmaya hazır değil. Giyilebilir cihazların görünümünden hızla geçip, sadece Project Astra ve şirketin "evrensel ajanlar" vizyonunun cihazlarımız gibi telefonlar veya gözlükler gibi cihazlara gelebileceğini söyledi. Şu anda başka pek bir şey bilmiyoruz, ancak Google Glass veya şirketin diğer başarısız giyilebilir ürünlerini özleyenler için umut kaynağı olabilir.
 


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ