Ünlü Kalp Cerrahı Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu Hayatını Kaybetti Aralıklı

Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu kimdir, öldü mü? neden öldü ?
A ralıklı oruç ve doğal beslenme önerileriyle bilinen Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu 69 yaşında vefat etti. Yörükoğlu'nun vefat haberi şu şekilde duyuruldu; "Sayın hocamız Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu'nun vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Türkiye'nin yetiştirdiği en değerli hekimlerden biri olan hocamız tıp bilimine olan katkıları ve toplum sağlığı adına yaptığı çalışmalarıyla hatırası daima kalbimizde yaşayacak.

Yörükoğlu Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.


Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, Türkiye’nin saygın hekimlerinden biridir. 1955 yılında Ankara’da doğmuş ve çocukluk yılları ile ilkokulun ilk 3 senesi ABD’de geçmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır.

1979 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Yörükoğlu, uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Kalp-Damar Cerrahisi Bölümü’nde tamamlamıştır. Vatani görevini tamamladıktan sonra 1 yıl İngiltere’de Cambridge Üniversitesi, Papworth Hospital’da, 2 yıl da Londra St. Thomas Hastanesi’nde çalışmıştır.

Yurda dönüşünde SSK Ankara Hastanesi’nde şef muavini ve şef olarak çalışmıştır. 1984 yılında Doçent olan Yörükoğlu, SSK Etlik İhtisas Hastanesi’nde kurucu Başhekim olarak görev almıştır. 1998 yılında ABD Alabama Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

Yurda dönüşünde mesleğine özel sektörde devam etmiştir. 2005 yılında Ankara Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı kurucu kadrosunda yer almış, 2006 yılında Profesör olmuştur ve 7 yıl bu üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Yörükoğlu, halen serbest çalışmaktadır.

Prof. Yörükoğlu’nun 60’ın üzerinde yayınlanmış bilimsel çalışması bulunmaktadır. Ayrıca, aralıklı oruç ve doğal beslenme önerileriyle tanınmaktadır. Bu konular üzerine yaptığı çalışmalar ve katkıları, onun alanında öne çıkan bir isim olmasını sağlamıştır.

Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu’nun hayatı ve kariyeri, tıp alanına olan tutkusunu ve bu alanda ne kadar çok çalışma yaptığını göstermektedir. Kendisi, bilim dünyasına yaptığı katkılar ve toplum sağlığı adına gerçekleştirdiği çalışmalarla tanınmaktadır. Kendisi, Türkiye’nin yetiştirdiği en değerli hekimlerden biri olarak kabul edilmektedir.Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ