Prince of Persia Hayranlarının Yeni Oyunu Rogue Prince of Persia

Prince of Persia Müjde Rogue Prince of Persia Yolda mı?
B u yıl Prince of Persia hayranları gerçekten şaşırtıcı bir sürprizle karşı karşıya. Daha önce piyasaya sürülen ve oldukça beğeni toplayan Metroidvania tarzı Prince of Persia The Lost Crown oyunundan sonra, Ubisoft şimdi de yeni bir oyun duyurdu. Rogue Prince of Persia adındaki oyun, ikonik roguelite oyun Dead Cells'in geliştiricisi Evil Empire ile yapılan bir işbirliği sonucu hayat buldu ve 14 Mayıs'ta Steam erken erişimle kullanıcılarla buluşacak.

Oyun, Dead Cells gibi yan kaydırma türünde bir roguelite oyun olarak karşımıza çıkıyor. Fragmanından da görebileceğiniz gibi, grafikler aynı zamanda oldukça beğenilen ve bağımlılık yaratan bu aksiyon platform oyununu anımsatıyor. Oyunda, ölümden sonra tekrar dirilebilme yeteneği verilen, kimliğini sırlarla çevrili bir Prens rolünü üstleniyoruz. Denemelerimiz başarısızlıkla sonuçlanıyor, ölüyoruz, ardından geliştirmeler satın alıyoruz. Bu tip oyun mekanikleri beni gerçekten cezbediyor.

Ölü Hücresi'ne fazlasıyla benzer bir yapıda olmasına rağmen, oyunun hareket seti doğrudan Prince of Persia serisinden alınmış gibi görünüyor. Oyuncular, ikonik duvar koşusu ve ilgili akrobatik becerileri kullanarak, rastgele oluşturulan seviyelerde manevra yapabilecekler. Bu amaçla, Pers mimarisinden ilham alan çeşitli renkli biyomlar bulunmakta.

Farklı oyun tarzlarına uygun olarak seçilebilecek birçok silah seçeneği bulunuyor. Buna çift hançerler, mızraklar, kılıçlar, baltalar ve daha fazlası dahil. Ayrıca oyuncular, yay ve grappling hook gibi ikincil silahları da donatabilecekler, bu da her bir oyunun benzersiz bir deneyim olmasını sağlayacak. Ubisoft, oyuna erken erişim sahiplerinin geri bildirimlerine dayanarak "yeni seviyeler, patronlar, silahlar, düşmanlar ve geliştirmeler" vadetti.

Oyun, indie odaklı bir oyun etkinliği olan Triple i Initiative etkinliğinde duyuruldu. Evil Empire, oldukça indie bir geliştirici olsa da, Ubisoft için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Bu, Evil Empire'ın uzun soluklu bir franchise ile ilk defa temas kurduğu bir durum değil. Geliştirici, daha önce Dead Cells için bir Castlevania genişlemesi yapmıştı.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ