Sony'nin PlayStation VR2 İçin PC Bağlantısı Arka Plan Detayları

PlayStation VR2’nin PC Desteği Sony’nin Yeni Stratejisi
S ony, bu yılın başında, PlayStation VR2’yi PS5’ten kurtararak insanların PC'leriyle kullanabilmelerine olanak tanıyacaklarını vaat etmişti. Şimdi, bunun nasıl bir şey olabileceğine dair daha net bir resim elde etmeye başlıyoruz zira şirket, görünüşe göre bu amaçla bir PC adaptörü üzerinde çalışıyor.


The Verge tarafından belirtilildiğine göre VR ve karma gerçeklik tutkunu Bradley Lynch tarafından ortaya çıkarılan Kore kaydı, şirketin bu tür bir aksesuar geliştirdiğini gösteriyor. Adaptörün nasıl çalıştığı, nasıl göründüğü veya ne kadar maliyeti olacağı konusunda herhangi bir detay bulunmasa da, bu, başlık çözünürlüğü ile ilgili önceki kanıtlara inandırıcılık kazandırıyor çünkü adaptör, muhtemelen bir kablolu PC bağlantısını mümkün kılacaktır.

Sony burada hangi türde bir bağlantı düşündüğü belirsiz. Önceki karmaşık öncüsünün aksine, PS VR2, PS5'e tek bir USB C kablosu ile bağlanıyor. Meta Quest başlıkları ise, PC oyunları için bir USB 3 bağlantısı kullanıyor. Belki de Sony, görüntü sadakatini artırmak için DisplayPort veya HDMI bağlantı noktalarına yönelik bir yaklaşımda bulunuyor.
Şirketin, PC desteğinin, henüz beklenen satışları gerçekleştirememiş olan başlığın satışlarını artırmasını umuyor. PS5 üzerinden sınırlı bir oyun kitaplığına sahip olan bir donanım olan PS VR2, aslında oldukça harika, ancak PS5 aracılığıyla oynanabilen sınırlı oyunlar gibi faktörlerle geride kalmış durumda. Kullanıcılar, PC'de dalmak için çok daha fazla seçeneğe sahip bir VR oyunları seçimine sahip olacaklar.

Unutmadan Türkiye Sony PS VR2 fiyatları ortalama 21.000 TL ile başlatmakta!


Sony’nin PlayStation VR2 için PC desteği hakkında elimizde bulunan bilgiler bu şekilde. Bilgilendirici ve detaylı bir içerik oluşturmak adına bu gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ