PlayStation 5 İçin En İyi SSD Performanslı ve Uygun Fiyatlı Seçenekler 2024

PlayStation 5 için En İyi SSD Modelleri ve Öneriler 2024
P layStation 5'in ilk çıktığı zamanda, oyuncular konsolun depolama alanını genişletemiyordu ta ki bir yazılım güncellemesi bu özelliği nihayet kilitleyene kadar. Bazıları, cihazın yerleşik 667GB'lık oyun depolama alanından memnun olurken, diğerleri (benim oğlum gibi) neredeyse günlük bir jonglörlük yapmak zorunda kaldı konsolun düşük SSD depolama alanı yüzünden sık sık oyunları silip yeniden indirmek zorunda kaldı ve sürekli olarak her Call of Duty oyununa erişim sağlama ihtiyacı hissetti. Artık standart bir PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD, PS5 depolama sorunlarını çözebilir. Eğer bu kısaltmalar karmakarışıksa endişelenmeyin, hepsinin aslında o kadar da karmaşık olmadığını göreceksiniz. PS5 için en iyi SSD'ler hangileri olduğunu öğrenmek istiyorsanız, en iyi seçimlerimiz için sona atlayabilirsiniz.

Corsair MP600 Pro LPX SSD

Corsair MP600 Pro LPX, tüm kutuları işaretleyerek PS5 için en iyi SSD listemizin en üstüne çıkıyor. Harika bir performans sunan MP600, 7,100MB/s'ye kadar okuma hızı sunarak hızlı ve uygun fiyatlı bir seçenek sunuyor. Son aylarda 1TB modeli 100 dolardan ( Türkiye Fiyatı 4700 TL ) daha az bir fiyata satıldı (normalde 185 dolara satılır), 2TB modeli ise yaklaşık 210 dolara ( Türkiye Fiyatı 14000 TL ) mal oluyor.


PlayStation 5 için En İyi SSD Modelleri ve Öneriler 2024 - 2

Crucial P5 Plus

Kendi soğutucusunu takarak biraz para tasarruf etmek istiyorsanız, Crucial P5 Plus NVMe en iyi bütçe seçeneği. 6,600MB/s'ye kadar okuma hızıyla, P5 Plus en üst seçimimizden sadece biraz daha yavaş ve sık sık 1TB modelini indirimdeyken 80 dolara ( Türkiye Fiyatı 6000 TL ) kadar bulabilirsiniz. 2TB varyantını indirimdeyken yaklaşık 180 dolara ( Türkiye Fiyatı 11000 TL ) bulabilirsiniz.Samsung 980 Pro SSD with Heatsink

Eğer Crucial veya Corsair gibi şirketlerden hoşlanmıyorsanız ve daha tanınmış bir marka ile gitmek istiyorsanız, NVMe alanında Samsung'dan daha büyük bir oyuncu yok. Şirket son zamanlarda çok önemli olmasa da ve 2TB modeli yaklaşık 300 ( Türkiye Fiyatı 7000 TL ) dolara mal olmaktadır.


PlayStation 5 için En İyi SSD Modelleri ve Öneriler 2024 - 3

Sabrent 2TB Rocket 4 Plus

Sabrent Rocket 4 Plus, bu listedeki tüm SSD'ler arasında en ilginç seçenek. Depolama genişletme yuvasının metal kapağı yerine benzersiz bir soğutucu ile birlikte geliyor. Fiyatlandırma, 1TB varyantı için yaklaşık 160 dolara ( Türkiye Fiyatı 5400 TL ) denk gelir ve 2TB modeli 300 dolara ( Türkiye Fiyatı 9450 TL ) mal olur.
Bu bilgiler ışığında, PlayStation 5'iniz için uygun bir SSD seçmek isterseniz yukarıdaki modelleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Unutmayın, PlayStation 5'in depolama özelliklerini genişletirken, cihazınızın performansını artırabilecek ve oyun deneyiminizi daha keyifli hale getirebilecek uygun bir SSD seçmek önemlidir.

Fiyatlandırmalar Dolar ve TL Fiyatları baz alınmıştır yurt dışı fiyatlarını da bilerek ekledik ki alırken iyat mağduru olmamanız adınadır.

Bizi takip edip bize destek olmayı unutmayın.


PlayStation 5 için En İyi SSD Modelleri ve Öneriler 2024 - 4

Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ