Penrose Psikolojik Korku Oyunuyla Nostaljik Gerilimin Zirvesi!

Playdate'le Derin Bağlantı Penrose'un Eşsiz Macerası
P laydate için Liza Olson tarafından geliştirilen psikolojik korku oyunu Penrose, geçmişin ötesinde olup olamayacağımızı sorguluyor gibi görünüyor. Bu garip kasabadan çıkış yolunu bulmaya çalışırken yapacağınız seçimler sonucunda bu sorunun cevabı netleşecek.

Penrose deneyiminde keşif odaklı bir oyun deneyimi mevcut ve oyun, baştan sona, ürpertici ve duygusal zorluklarla dolu bir geçmiş yolculuğu gibi ilerliyor. Oyuncunun karşılaşabileceği, eski bir oyun alanı gibi bazı şeyler hafif bir hoşnutsuzluk hissi yaratabilirken, diğerleri ayna, kilitli bir yatak odası kapısı daha acı verici olaylarla ilişkili gibi görünüyor. Oyunun başladığı evden çıkıp terkedilmiş gibi duran kasaba boyunca ilerledikçe işler giderek daha garipleşiyor.
Karşınıza bazı ürkütücü varlıklar çıkacak, üstüne üstlük bir nedenle yoza akan oldukça rahatsız edici bir alışveriş merkeziyle karşılaşacaksınız (bu tasarımı gerçekten sevme korkma türünden gerçekten takdir ettim). Bu alışveriş merkezindeki mağazaların isimleri de oldukça eğlenceli, her biri gerçek hayattaki bir zincirin bir oyunu gibi, mesela "Not Tropic". Penrose'da birkaç bulmaca var, ancak kriptalar gerçek zorluğun önemli bir bölgesi olarak öne çıkıyor. Beni bir süreliğine duraklattı, bu da onu çözdüğümde kendimi bir o kadar zeki hissettirdi.

Penrose, nostaljinin karmaşık doğasını güzel bir şekilde yakalıyor ve oyunda bu karmaşıklığa tam olarak uyum sağlayan birden fazla olası son var. Penrose, Playdate için itch üzerinde ve PC, Mac ve Linux'da Playdate Simulator üzerinde mevcut.

Bu heyecan verici oyun deneyimi hakkında daha fazla bilgi almak için Playdate sayfasını ziyaret edebilirsiniz.