Phoenix Springs Zorlu Bulmacalarıyla Bilim Kurgu Dünyasına Davet

Phoenix Springs Nostaljik Bilim Kurgu Oyunu Steam'de!
M erhaba teknoloji severler, bugün sizlere heyecan verici bir oyunla ilgili son gelişmeleri aktarmak istiyorum. 16 Eylül tarihinde Steam üzerinde yayınlanacak olan Phoenix Springs, nostaljik bir bilim kurgu romanının kapağını andıran bir dedektif oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Phoenix Springs, gizem dolu bir hikaye ve canlı bir neo noir estetiğe sahip. Oyun, gazeteci Iris Dormer'ın gizemli bir toplulukta kaybolan kardeşi Leo'yu aramasını konu alıyor. Oyuncuların soyut düşünmeye teşvik eden zorlu bulmacaları ve minimal bir kullanıcı arayüzüyle karşılaşacakları oyunda, Iris'in envanteri fiziksel nesneler yerine zihinsel notlarla dolu olacak.


Görsel olarak, Phoenix Springs diğer oyunlardan farklı bir tarza sahip. 2D ve 3D animasyonları bir araya getiren oyun, gölgelerle ve soluk yeşil tonlarıyla harmanlanmış el çizimi sahnelerden oluşuyor. Oyunda eski ve yeni unsurlar bir araya gelerek dikkat çekici bir atmosfer oluşturuyor. Bulmaca tutkunları için bu yılın en ilginç oyunlarından biri olmaya aday.

Phoenix Springs, Londra merkezli dört kişilik Sanat Kolektifi Calligram Studio tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Calligram, oyun için 2017 yılında başarılı bir Kickstarter kampanyası düzenlemiş ve 10.000 Euro'nun üzerinde bağış toplamayı başarmıştır. Phoenix Springs için birçok prestijli ödül ve adaylık kazanan Calligram Studio'nun, bugünün yayın tarihi duyurusuna ekstra bir heyecan katacağını söyleyebiliriz.