Ebeveyn Denetimleri Oyun Paylaşımı Steam Aileleri Detaylı İnceleme

Oyun Severlerin Rağbet Gösterdiği Yeni Steam Aileleri
S team, klanınızın birlikte oyun oynaması için yeni bir yol sunuyor. Platform, beta sürümünde mevcut olan ebeveynler ve çocuklar için oyun paylaşımı ve izleme özelliklerini içeren Steam Aileleri'ni duyurdu. Bu özellikler, Steam Aile Paylaşımı ve Steam Aile Görünümü'nün yerine geçerek, bazı mevcut özellikleriyle birlikte güncellemeleri kullanıma sunuyor.

Her Steam Ailesi üyesi, paylaşılabilir oyunlara erişebilecekleri "aile kütüphanesi" adında bir oyun listesi bölümüne sahip olacak. Sahiplik satın alan kişide kalacak olup, her yeni satın alınan oyun listenin içinde görünecek. Başka bir üyenin oyunlarını, üye çevrimiçi olsa bile (başka bir oyun oynuyor olmaları koşuluyla) oynayabilirsiniz. Ayrıca kendi ilerlemenizi ve başarılarınızı kaydedebilirsiniz.

Steam Ailesine en fazla beş diğer aile üyesini davet edebilir, her bir üyeye ebeveyn veya çocuk rolü atayabilirsiniz. Sadece yetişkinler hesabı yönetebilir veya ebeveyn denetimleri uygulayabilir, oyun zaman sınırları belirleme (ve daha fazlası için istekleri inceleme), oyun süresi raporlarını görmek ve bir çocuğun hangi oyunları oynayabileceğini seçme gibi. Ayrıca, Steam Mağazası'na ve sohbetlere erişimi kontrol edebilirler.

Steam Aileleri, çocukların oyun satın alma konusunda ebeveyn onayı almasını da kolaylaştırır (bu da ideal olarak Steam için daha sık yapmaları anlamına gelir). Çocuklar artık ödeme yapmak üzere bir ebeveynden alışveriş sepetlerini isteyebilir ve bir ebeveyn, e posta veya telefon aracılığıyla onaylamak veya reddetmek için onay veya ret düğmelerine basarak bunu yönetebilir.

Steam Ailesi şu anda beta aşamasında ve katılmak için her üyenin katılması gereklidir. Katılmak için Arayüz altında bulunan, ve ardından Client Beta Participation dropdown menüsünde Steam Aile Beta'yı seçin.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ