Yeni Xbox Series X: Microsoft'un Beyaz Modeli Heyecan Uyandırıyor

Oyun Konsolu Piyasasında Yeni Bir Dönem Mi Başlıyor?
M icrosoft, Sızdırılan Görüntülere Göre Beyaz Bir Xbox Series X Modeli Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Görülen ve The Verge tarafından incelenen belgelere göre, Microsoft'un mevcut tüm dijital Xbox Series X konsolunun beyaz bir versiyonu üzerinde çalıştığına dair sızdırılmış görüntüler bulunuyor. Tasarım, şu anda piyasada olan siyah diskli versiyonla aynı gibi görünüyor (disk yuvası olmadan) ve beyaz Xbox Series S'nin "robot beyaz" bitişine sahip. Eğer bu bilgi doğruysa, bu haber, farklı bir tasarım taşıyan söylentili bir Xbox Series X yenilemesinde gecikmelere neden olabilir.

Beyaz tüm dijital Xbox Series X söylentilerinin ilk defa ortaya atıldığı da değil. Geçen ay Exputer, Microsoft'un Haziran ve Temmuz 2024 arasında beyaz, tüm dijital bir Xbox Series X piyasaya sürmeyi planladığını ve perakende fiyatının mevcut Xbox Series X'ten 50 ila 100 dolar daha düşük olacağını bildirmişti.

Geçen yıl, büyük bir sızıntı, Microsoft'un yeni bir silindirik tasarıma sahip, Wi Fi 6E, Bluetooth 5.2, USB C ön port, tamamen yeni bir southbridge ve 6 nanometrelik bir die shrink ile donatılmış yeni bir tüm dijital Xbox Series X olan, kod adı "Brooklin"i Kasım 2024'te 500 dolara piyasaya süreceğini göstermişti. Bu tasarım, %15 azaltılmış güç çekimi, yeni düşük güç bekleme modu ve artan geri dönüşümlü plastik kullanımına olanak tanıyacaktı.

Ancak bu Brooklin hakkındaki büyük bir sızıntı, Xbox başkanı Phil Spencer tarafından bir süre önce etkili bir şekilde yalanlandı. Spencer, "Bu şekilde takımımızın çalışması paylaşılınca üzgün oluyorum çünkü çok fazla şey değişti ve şu an ve gelecekte heyecan verici çok şey var," dedi. "Gerçek planları hazır olduğumuzda paylaşacağız."

Microsoft'un beyaz bir tüm dijital Xbox Series X modeli üzerinde çalışıyor olabileceği konusundaki sızıntılar, donanım tutkunları ve oyunseverler arasında heyecan uyandırmaya devam ediyor. Bu gelişmelerle ilgili resmi açıklamaların ve detayların takip edilmesi, oyun konsolu piyasasındaki geleceğe dair heyecanı artırıyor.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT