G Assist NVIDIA'dan Oyun Dünyasına Heyecan Verici Bir Adım

Oyun Dünyasını Değiştirecek NVIDIA G Assist AI Chatbot
N VIDIA'nın Yeni GeForce Gücüyle Donatılmış G Assist AI Chatbot'u Oyun Dünyasında Devrim Niteliğinde Bir Adım!

Oyun deneyimini optimize etmek için bir yapay zekâ asistanına ihtiyacınız var mı? Merak ettiyseniz, NVIDIA'nın G Assist adını verdiği yeni demosu tam da aradığınız cevap olabilir. Oyun dünyasının en sıkıcı yönlerini azaltmaya yardımcı olabilecek bu GeForce destekli yapay zekâ sohbet robotu, oldukça iddialı ve etkileyici özelliklere sahip.
G Assist, kurulum ve oyun içi düzenlemeler gibi önemli işlevleri gerçekleştirebiliyor. Örneğin, ARK Survival Ascended'de yapılan bir demo gösterisinde, AI'nın "İlk erken oyun silahı nedir ve nasıl elde edebilirim?" gibi sorulara yanıt verdiği görülüyor. Bu durumda, AI, en iyi silahın bir mızrak olduğunu belirtiyor ve mızrak yapmak için odun, çakıl taşı ve lif toplamanın ipuçlarını veriyor.

Bazıları bu tür bir yardımı hile olarak görse de, G Assist'in başka bir işlevi daha etik tartışmalara yol açmayabilir. Örneğin, Cyberpunk 2077 gibi bir oyun için ayarları optimize etmesi durumunda, en yüksek kalitede grafik ayarlarını doğrudan uygulayabiliyor. Ayrıca, sisteminizi bütün olarak analiz ederek, 4K monitörünüzün yenileme hızını 60Hz'den 144Hz'e yükseltme gibi değişiklikler önerme yeteneğine sahip.NVIDIA daha önce 2017'de Nisan Şakası için G Assist adını kullanmıştı ve AI'nın, siz pizzacı kapıya gelene kadar "Hayalet Oyun" modunda oyun oynayabileceğini duyurmuştu. Yeni G Assist bunu yapamıyor ancak sistem optimizasyonu için gereken rutin işleri ortadan kaldırarak yine de oldukça yardımcı olabilir. Şu anda sadece bir gösterimden ibaret olsa da, NVIDIA proje hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen geliştiricilere aktif olarak kayıt almaya başlamış durumda.

NVIDIA'nın G Assist yapay zekâ asistanıyla ilgili bu heyecan verici gelişmeler, oyun dünyasının geleceğine dair bize oldukça çarpıcı bir bakış açısı sunuyor. Gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.