Sora'nın Gözünden Toys 'R' Us'un Yapay Zeka ile Canlandırılması

OpenAI'nin Sora Modeliyle Oluşturulan Toys 'R' Us Hikayesi
Y akın zamanda, medya ve eğlence sektörlerinde yapay zekanın yükselişi, OpenAI'nin metinden video oluşturucusu Sora gibi programların insanların sanatsal çabalarını ve hedeflerini değiştirebileceği yönünde endişeleri beraberinde getirdi. Toys 'R' Us'ın köken hikayesini anlatan bir marka filmi olan "The Origin of Toys 'R' Us," şu anda internet sitesinde izlenebiliyor.

Filmin, 2024 Cannes Lions International Festival of Creativity'de prömiyeri yapıldı ve oyuncak perakendecisinin web sitesinde bulunabiliyor. Ancak, film biraz kafa karıştırıcı ve ürkütücü bir atmosfere sahip. Film, oyuncak mağazası zincirinin kurucusu Charles Lazarus'un genç versiyonunu ve markasının ikonik maskotu Geoffrey'i konu alıyor ancak hemen hemen tamamı kozmik bir rüya ortamında geçiyor.

Sora, metin talimatlarından "gerçekçi ve hayal gücünü zorlayan sahneler" oluşturan bir yapay zeka modeli. OpenAI, videoları metin ipuçlarından yaklaşık bir dakikalık süreyle üretebilen Sora'yı şubat ayında tanıttı. Ancak henüz genel kullanıma sunulmadı.
 
Fakat, filmde Lazarus'un perakende işine olan tutkusunu ve ikonik oyuncak mağazasını yaratma fikrini bulacak olsanız da, işletmenin geçmişteki zorluklarına dair birçok bilgiyi bulamayabilirsiniz. Toys "R" Us, 2018'de iflasını açıklayarak tüm mağazalarını kapatmıştı. 2021 yılında WHP Global'in markayı devralmasıyla birlikte, firma büyük havalimanlarında ve yolcu gemilerinde yeni mağaza konseptleriyle markanın yeniden canlandırılacağını açıklamıştı.

Görünüşe göre, Toys 'R' Us markasının yeniden canlandırılması yönünde umut verici adımlar atılmaya devam ediyor. Ancak, geçmişteki zorluklarına rağmen markanın tekrar yükselişe geçebileceğine dair umutlar hala var gibi görünüyor.