OpenAI'nın ChatGPT'ye Yeni Arama Özelliği Yapay Zeka Devrimi

OpenAI, ChatGPT İçin Yeni Arama Özelliği Üzerinde Çalışıyor
D ünya genelinde yapay zeka konusundaki gelişmeler hızla ilerlerken, OpenAI'nın ChatGPT adlı chatbotu için iddialı bir yenilik geliştirdiği gündeme bomba gibi düştü. Bloomberg tarafından yapılan haberlere göre, şirket şu anda ChatGPT için web üzerinde arama yapabilme özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde, chatbot kullanıcıların sorularına cevap verirken, kaynaklarına ulaşabilecek ve bu kaynakları belirterek sonuçları sunabilecek.


OpenAI, ChatGPT İçin Yeni Arama Özelliği Üzerinde Çalışıyor - 2

Bloomberg'in aktardığı bilgilere göre, bu arama özelliği sayesinde ChatGPT, örneğin Wikipedia veya blog gönderilerinden bilgi toplayarak, kullanıcıların sorularını yanıtlarken bu kaynaklara link verebilecek. Ayrıca, deneme aşamasındaki bir versiyonda, ChatGPT, cevaplarına ilgili olduğunu düşündüğü durumlarda görüntüleri de ekleyebilecek. Örneğin, "bir kapı kolu nasıl değiştirilir" veya "bir split tip klima nasıl temizlenir" gibi sorulara cevap verirken, chatbot bu konudaki resimli talimatları veya diyagramları da sunabilecek.

Önemli bir not olarak, OpenAI zaten belirli müşteriler için ChatGPT aracılığıyla arama yapabiliyor, ancak bu arama sonuçları bazen hatalı olabiliyor veya doğru kaynakları belirtmeyebiliyor.Bu iddialı adımın doğruluğuyla ilgili olarak, Twitter kullanıcısı DataChaz bu ayın başlarında OpenAI'ın search.chatgpt.com adresi için yeni bir alt alan oluşturduğunu rapor etmişti. Ancak, şu an bu adresi ziyaret etmeye çalıştığınızda "bulunamadı" uyarısı alıyorsunuz. Şirket henüz resmi olarak bu gelişmeyi onaylamasa da, rakipleriyle rekabet etmek istiyorsa yapay zeka destekli bir arama özelliği geliştirmenin mantıklı bir adım olduğu düşünülüyor. Google, yakın zamanda yapay zeka destekli arama sonuçları testini genişletmiş ve istemeyen kullanıcılara da göstermeye başlamıştı. Ayrıca, Perplexity adlı bir start up şu anda Rabbit adlı cihaz aracılığıyla yapılan sorulara yanıt vermek için kullandığı yapay zeka destekli arama motoruyla $1 milyar değerlemeyle dikkat çekiyor.

OpenAI'nın ChatGPT için bu yeni adımı, yapay zeka alanındaki gelişmeleri takip edenlerin dikkatini çekmeyi başardı. Şirketin resmi açıklamasını beklerken, bu iddialı adımın yapay zeka tabanlı bir arama özelliğine sahip olmanın yanı sıra, SEO uyumluluğu da göz önünde bulundurularak geliştirildiği belirtiliyor.iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT

Lucid Motors İş Gücü Kesintisi ve Otomotiv Endüstrisinde Zorluklar

Melih ÖZKAŞ