Yapay zeka dolu oyun deneyimi NVIDIA ve Ubisoft'un ortak projesi!

NVIDIA Ubisoft Yeni Nesil NPC Oyun Dünyasına Giriş Yapıyor
N VIDIA, yapay zeka tabanlı karakterlerin (NPC'lerin) oyunlara entegre edilmesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin, Ubisoft ile duyurduğu ortaklık ile geliştirdiği teknoloji, bu NPC'leri modern oyunlara entegre etme sürecini hızlandırmayı hedefliyor.

Ubisoft, NVIDIA'nın Avatar Bulut Motoru (ACE) teknolojisi ve dinamik NPC uzmanları Inworld AI'nın desteğiyle, yeni "NEO NPC'leri" oluşturmada önemli rol üstlendi. Sonuç olarak ortaya çıkan karakterler, aynı cümleleri tekrar etmeyen ve çevresindeki şiddet ortamını dikkate alan yapay zeka destekli NPC'ler olarak öne çıkıyor.

NEO NPC'lerin, oyuncularla, oyun ortamı ve diğer karakterlerle gerçek zamanlı etkileşimde bulunduğu belirtiliyor. NVIDIA, bu durumun "gelişigüzel hikaye anlatımı için yeni olanaklar" sunacağını dile getiriyor. Bu kapsamda, Ubisoft'ün hikaye ekibi, iki NPC için kapsamlı arka planlar, bilgi tabanları ve konuşma tarzları oluşturarak bir kanıt sunmuş durumda.

Bu NPC'ler, "çevresel ve bağlamsal farkındalık" ile konuşma belleğine sahip tam anlamıyla gelişmiş karakterler olarak tanımlanıyor. NVIDIA, her karakterin "işbirliği ve stratejik karar verme" konularında ustalaştığını belirtiyor. Şirket ayrıca, uygun yüz animasyonları ve dudak senkronizasyonu için Audio2Face teknolojisini de entegre etmiş durumda. NVIDIA, bu karakterlerin "oyun tasarımı ve oyun içi deneyim sınırlarını zorladığını" iddia ediyor.

Şirket henüz bu teknolojinin yakın gelecekte Ubisoft oyunlarına geleceğini resmen duyurmasa da, bu durumun planlar arasında olduğu kesin. Belki de yakın zamanda, tamamen bir kasabayı haritadan silmenize rağmen locadan çıkan yaşlı adamın size ne düşündüğünü görebileceksiniz. Eğlenceli olmaz mı?

Bu, NVIDIA'nın bu hafta duyurduğu önemli yapay zeka odaklı bir haber. Şirket, yeni nesil GPU'larını duyurdu ve büyük dil modellerini eğitmek için kullanılan yonga setlerinin evrimini gerçekleştirdi. NVIDIA, Blackwell yongalarının H100 serisine göre 7 ila 30 kat daha hızlı olduğunu ve 25 kat daha az güç kullandığını vaat ediyor.

Bu özgün içerik, oyunseverlerin heyecanla beklediği yapay zeka destekli NPC'lerin gelmesi için heyecan verici bir adımı temsil ediyor. NVIDIA'nın teknolojik ilerlemeleri, oyun endüstrisinin geleceğine ışık tutuyor. Her geçen gün, yapay zeka ve oyun teknolojilerindeki gelişmeler, oyun deneyimini daha da zenginleştirmeye devam ediyor.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ