Switch 2 Lansman Tarihi 2025'e mi Kaydı? Yeni Söylentiler Ortaya Çıktı

Nintendo Switch2 2025 Piyasaya Sürülecek mi? | Oyun Haberi
N intendo'nun "Switch 2"sının bu yılın herhangi bir zamanında piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak yeni bir söylenti bu zaman çizelgesini sorgulamaya sokuyor. Şimdi şirket, bir sonraki nesil konsolunun 2025'in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlandığını yayıncılara bildiriyor. Bu bilgi VGC, Eurogamer ve diğer kaynaklar tarafından aktarıldı. Bu, orijinal Switch'in duyurulduğu Ekim 2016'da ancak Mart 2017'de piyasaya sürüldüğü tarihe uygun düşmektedir.

Yayıncıların son zamanlarda 2024'ün sonundan 2025'in başına değişen lansman tarihi hakkında bilgilendirildiği bildirildi. Birkaç kaynak, 2025'in başında piyasaya sürülmeyi planlayan Switch 2 oyunları üzerinde çalıştıklarını belirtti. Uzun süredir ertelenen Metroid Prime 4'ün hala Nintendo'nun yayın takviminde olduğu ancak belirli bir tarihin olmadığı belirtildi.

Bu ayın başlarında, Nintendo, 2024 mali yıl için Switch satış tahminini 15 milyondan 15.5 milyona hafifçe revize etti bu, 2022'de 18 milyon ve 2021'de 23 milyonluk satış rakamlarına kıyasla daha düşüktür. Reuters'a göre, Nintendo'nun hisse senedi, piyasa dolaşımındaki lansman gecikmesi söylentileri nedeniyle bugün değer kaybetti.

Switch 2'nin adı da dahil olmak üzere gelecek cihaz hakkında pek fazla bilgi bulunmamaktadır. Söylentilere göre, bu cihaz Switch ile geriye dönük uyumluluğa sahip olacak, 4K yetenekleri ve PS5 ve Series X gibi görsel kaliteye benzer bir özellik sunacak. Her halükarda, bu yıl şirket için yoğun geçecek gibi görünüyor eğer yeni konsol 2025'in birinci çeyreğinde piyasaya sürülürse, muhtemelen bu yılın ilerleyen dönemlerinde bir Nintendo Direct etkinliğinde duyurulacaktır.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ