Shiver Entertainment Nintendo Katılmasıyla Hangi Projeler Bekleniyor?

Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı
N intendo, Florida merkezli stüdyo Shiver Entertainment'ı satın alarak, Embracer Group'tan bazı varlıklardan vazgeçerek karmaşık oyun imparatorluğunu parçalıyor. 2012 yılında kurulan Shiver, genellikle oyunları Switch'e taşımak için yayıncılar ve geliştiricilerle çalışmasıyla biliniyor. Nintendo, "butik ölçekli stüdyo"yu tamamen satın alarak, ana şirketinin tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş haline getirecek ve Switch portları üzerinde çalışmaya devam edecek.


Japon oyun şirketi küçük stüdyo ve geliştiricileri bünyesine katma konusunda bilinmiyor. Anlaşmanın duyurulmasında Nintendo, bu satın almayla "yazılım başlıkları için yüksek seviyede kaynakları güvence altına alma" amacında olduğunu belirtti. Nintendo'nun aynı zamanda Switch platformuna bağlı kaldığını göstermek için Shiver'ı satın alarak, platformun önümüzdeki yıllarda ana işi olmaya devam edeceğini de gösterdiği söylenebilir.

Nintendo Life'ın belirttiğine göre, Nintendo'nun Shiver'ı satın alarak yeteneklerini de elde etmiş olabileceği söylenebilir. Stüdyonun CEO'su John Schappert, Xbox Live, Xbox platform yazılımı ve Microsoft Game Studios'u denetleyen endüstri veteranıdır. Ayrıca EA ve Zynga'da da Baş İşletme Görevlisi olarak görev yapmıştır. Nintendo, stüdyo için ne kadar ödeme yaptığını belirtmedi, ancak satın alma işleminin finansal açıdan önemli bir etkisinin olmayacağını belirtti.Shiver'ın Nintendo tarafından satın alınması, hem Nintendo'nun kaynaklarına hem de Switch platformuna olan bağlılığını göstermesi açısından önemli bir adım olarak görülebilir. Nintendo'nun bu hamlesiyle oyun endüstrisindeki rekabetin nasıl şekilleneceği ve stüdyonun gelecekteki projeleri konusunda merak uyandıran birçok soru bulunmaktadır.


Yeni Trend Videolara Ses Efektleri Ekleyen Yapay Zeka Teknolojisi

Melih ÖZKAŞ

Overwatch Topluluğu, Roze Gold Mercy ve Pink Mercy

Melih ÖZKAŞ

McDonald's ve IBM Ortaklığı Sonlanıyor Yapay Zeka İptal!

Melih ÖZKAŞ

Logitech Keys To Go 2 İnce, Hafif ve Çok Yönlü Bir Seyahat Klavyesi

Melih ÖZKAŞ

Until Dawn Oyunundan Sinemaya İşte Oyuncu Kadrosu!

Hava ÖZKAŞ

Cybertruck Güvenlik Endişesi Tesla'nın Teslimatlarını Erteliyor

Ebru GÜNEŞ

Logitech MX Ink Karma Gerçeklikte Yaratıcı Dönüşüm

Melih ÖZKAŞ

Yenilenmiş Klasiğin Geri Dönüşü Lollipop Chainsaw RePop

Melih ÖZKAŞ