Netflix Büyük Kazanç Hades Artık Mobil Cihazlarda Sadece Netflix'te!

Netflix Oyunu Hades İle Yeraltının Derinliklerine İniyor
N etflix için büyük bir kazanç olan Hades, mobil cihazlarda sadece bu platformda erişilebilir olacak. Bu klasik oyun, son zamanların en iyi oyunlarından biri olarak kabul ediliyor ve Netflix'in geniş oyun kütüphanesine katkı sağlayarak büyüyen izleyici kitlesini güçlendirebilir. Aboneler, 19 Mart'ta App Store'a dokunarak iPhone ve iPad'lerinde Hades'i ücretsiz olarak oynayabilecekler. Oyunun çıkışına hazır olmak için şimdiden kaydını yaptırabilirsiniz.

Zagreus'u kontrol ederek, Hades'in oğlu olarak yeraltından kaçmaya çalışırken rastgele oluşturulan odaları ve düşmanları geçmeye çalışıyorsunuz. Bu roguelite oyununda, her ölümde başa dönüp birçok avantajınızı kaybedeceksiniz, ancak Zagreus'a Olimpos Dağı'na çıkmasında yardımcı olacak kalıcı yükseltmeleri kademeli olarak açacaksınız. Ayrıca, ölümünüze neden olan belirli bir düşman veya tuzak hakkında ek bilgi de edinebilirsiniz.

Ayrıca, Zagreus diğer Olimpos tanrılarından hediyeler alarak düşmanlarını kesip biçmesine yardımcı olacak. Diğer karakterlerle olan etkileşimleri, oyunun temelini oluşturuyor ve Hades'in öne çıkmasına yardımcı oluyor.

Geliştirici Supergiant Games, Hades'in alınır kullanılır niteliği nedeniyle uzun süredir bu oyunun mobil cihazlar için uygun bir seçenek olduğunu düşünüyordu. Netflix'in oyunları genellikle hem iOS hem de Android'de mevcut olsa da, en azından şu an için Hades için durum böyle olmayacak. Supergiant, oyunlarının mobil sürümleri için iOS'a sadık kaldı (zaten Hades'in bir Mac sürümü olduğu için, bu platform ve iOS her ikisi de Metal API'yı kullanıyor). Ayrıca stüdyo, küçük bir ekipten oluşuyor. Hades'in mobil portunu hazırlarken, 2020'nin hitinin devam oyunu üzerinde de çalışıyordu.

Hades'in mobil cihazlar için hazır hale getirilmesi için ekstra bir yıl geliştirme süresi gerekti. Supergiant'in yaratıcı direktörü Greg Kasavin yakın zamanda gazetecilere verdiği röportajda, "Öncelikli hedefimiz, bunun bir ödün verilmeyen bir Hades sürümü olmasını sağlamakken, aynı zamanda oyunun mümkün olan en performanslı ve akıcı olmasını sağlamaktı." dedi.

Bu çalışmanın önemli bir odak noktası, dokunmatik kontrollerin tam olarak doğru olmasını sağlamaktı. Düğmeler titreşim geri bildirime sahip. Kontrolleri yeniden boyutlandırabilir ve yeniden konumlandırabilir, ayarlarınızı kaydedebilirsiniz. Dahası, her eylem için özelleştirilmiş düğmeler bulunmaktadır. Bu sayede, sevimli çok kafalı şeytan köpeği Cerberus'u sevmek istediğinizde, buna özel bir düğme olacak. Hades ayrıca, bu oyunla uyumlu olan Bluetooth denetleyici veya Backbone One gibi takılabilir oyun kumandaları gibi özelliklere de sahip olacak. Diğer özellikler arasında, 60 fps oynanış, bulut kayıtları, başarılar ve çevrimdışı oynama yer alıyor.

Hades, Supergiant için ideal bir zamanda Netflix Oyunları'na geliyor. Bu, oyunun yeni gözler tarafından keşfedilmesini sağlayacak ve uzun süredir oyunu sevenlere de devam oyununun gelmesi öncesi bu klasikle tekrar buluşma fırsatı sunacak. Hades II'nin bu ilkbaharda PC'de erken erişime girmesi planlanıyor.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ