Netflix'in Stratejik Değişikliği Abone Sayıları Artık Gizli

Netflix 2023'ten İtibaren Abone Sayılarını Açıklamayacak
N etflix 2023'ten İtibaren Abone Sayılarını Açıklamayacak

Dijital medya devi Netflix, gelecek yıldan itibaren hizmetine kaydolan kişi sayılarını ve her aboneden elde ettiği geliri açıklamayı bırakacağını duyurdu. Bunun yerine şirket, gelir büyümesine ve platformunda harcanan süreye odaklanacak.

Netflix, hissedarlarına gönderdiği bir mektupta, "Başlangıçta gelirimiz ve kârımız çok az olduğunda, üye büyümesi gelecekteki potansiyelimizin güçlü bir göstergesiydi" ifadelerine yer verdi. Ancak şimdi şirketin oldukça büyük kâr ve serbest nakit akışı elde ettiğini belirterek bu durumun değiştiğini ifade etti.


Son birkaç ay içinde Netflix'in servise 9,33 milyon abone eklediğini ve dünya genelinde toplam ödeme yapan hanelerin sayısının neredeyse 270 milyona ulaştığını açıkladı. Her çeyrekte kullanıcı sayılarını rapor etmeyi bırakma kararına rağmen Netflix, şirketin "büyük abone kilometre taşlarını geçtiğimizde duyuracağını" söyledi, bu da 300 milyon kişiyi aştığında bu konuda muhtemelen duyacağımız anlamına geliyor.

Netflix'in tahminlerine göre dünya genelinde yarım milyardan fazla kişi, yeni fiyatlandırma seviyeleri, şifre paylaşımına sınırlama getirme ve reklam gösterme gibi yeni yöntemlerle daha fazla para kazanmaya çalışan bir kitle tarafından içeriklerini izliyor. Son birkaç yılda Grand Theft Auto üçlemesi, Hades, Dead Cells, Braid ve daha fazlası gibi oyunları kataloguna düzenli olarak eklediği de belirtildi.Abone ölçümleri, bir şirketin ne kadar hızlı büyüdüğünü gösterdiği için Wall Street için önemli bir gösterge. Ancak Netflix'in bu metriği rapor etmeyi bırakması, daha önce de başka şirketlerden gördüğümüz bir hareket. Şubat ayında Meta, Facebook, WhatsApp, Messenger ve Instagram'ı toplu olarak kullanan insan sayısı hariç, her çeyrekte günlük ve aylık Facebook kullanıcılarının sayısını artık açıklamayacağını duyurmuştu. 2018'de Apple da benzer bir karar alarak çeyreklik olarak ne kadar iPhone, iPad ve Mac sattığını açıklamayı bırakmış ve bunun yerine her kategoride ne kadar kazandığına odaklanmıştı.iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT

Lucid Motors İş Gücü Kesintisi ve Otomotiv Endüstrisinde Zorluklar

Melih ÖZKAŞ