National Geographic Fotoğrafçıları Belgesel Serisi ile Efsanevi Moda!

National Geographic Fotoğrafçılarının Efsanevi Serisi!
E fsanevi National Geographic Fotoğrafçıları Belgesel Serisi ile Moda!

National Geographic, inanılmaz fotoğrafları ve göz alıcı video görüntüleriyle adını duyurmuş durumda. Doğanın olağanüstü güzelliklerini muhteşem ve etkileyici detaylarıyla yakalayarak insanları büyülüyor. Şimdi bu muhteşem karelerin arkasındaki insanlar, Photographer belgesel serisiyle kendilerine ayrı bir yer ediniyor.

Eğer National Geographic fotoğrafçılarının gerçek hayatta nelerle karşılaştığını merak ediyorsanız, bu dizi sizi fotoğrafçıların zorluklarla başa çıkma çabalarına ve beklenmedik engellere karşı verdiği mücadeleye tanıklık ettirecek. Her bölüm farklı bir fotoğrafçıya odaklanıyor, gerçek görüntülerle derinlemesine röportajlar ve arşiv görüntüleri bir araya getirilerek izleyicilere dünyayı onların gözüyle görmelerine yardımcı oluyor. Bu çekimler arasında uçan bir kuşmuş gibi hareket eden bir sineğin yakalanması, Bahamalar'da petrol kuyularına karşı bir kampanyanın belgelenmesi veya protestolar, roket fırlatmaları, tornado, balinaların davranışları gibi çeşitli konular bulunmaktadır.

Yukarıdaki özel klipte, deniz biyolojisini çalışmak için başlayan ve bilim insanı olarak babasının izinden gitmeyi planlayan Anand Varma'nın görüntüleri yer alıyor. Ancak bir kamera asistanı olarak işe başladıktan sonra fotoğrafçılığa aşık olmuş ve bilim ile sanat arasında kendi nişini yaratmış. En son projesi, metamorfoz üzerine odaklanan bir fotoğraf serisidir ve bu durumda, bir tavuk embriyonunun oluşumunu ve çıkmasını kamerayla yakalamaya çalışmaktadır.

Bu cesaret isteyen bir meydan okuma ve açılış sahnesinin ortaya koyduğu gibi, Varma'nın ilk denemesi başarısız olmuştur. Gece geç saatlere kadar çalıştıktan sonra kameralara "Saran Wrap yumurtaları hiç iyi durumda değil" diyor. Çevresel koşullar sıkı bir şekilde kontrol edilmelidir ancak gece boyunca ana nemlendirici çalışmayı durdurmuş ve yedek nemlendirici devreye girmediği için embriyonun ortamı olması gereken sıcaktan 18° F daha yüksek hale gelmiştir. Ancak Varma pes etmez ve sonunda başarılı olur 12 gün sonra büyüyen yeni embriyonunun "küçük bir velosiraptor ayağına" benzeyen bir yapıda olduğunu ve embriyonun kabuğunun içindeki sarı incirin içinde göz kırpıyor olduğunu söyleyerek yorum yapar.

Photographer, 18 Mart'ta National Geographic Channel'da prömiyerini yapacak ve 19 Mart'ta Disney+ ve Hulu'da yayınlanmaya başlayacak.

Görüntü YouTube/National Geographic tarafından sağlanmaktadır.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT