MultiVersus Oyununun Yeni Eklenen Karakterleri ve Güncellemeleri

MultiVersus Warner Bros'un Yeni Dövüş Oyunu Heyecanı
D övüş oyunu hayranları son zamanlarda hareketli birkaç ay geçirdi. Street Fighter 6, Tekken 8 ve Mortal Kombat 1 gibi oyunların çıkışıyla heyecan dolu günler yaşandı. Şimdi ise Warner Bros'un platform dövüş oyunu MultiVersus, 28 Mayıs'ta tekrar sahneye çıkıyor. Bu oyun, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Steam ve Epic Games Store'da bulunacak.

MultiVersus, Warner Bros'un Super Smash Bros. serisine getirdiği bir yorum. Hedef, rakipleri platformdan düşürmek için yeterince zayıflatmak. Mario, Link, Pikachu ve Sephiroth gibi karakterleri kontrol etmek yerine, oyuncular DC Comics, filmlerden karakterler (bu yüzden Space Jam A New Legacy'den LeBron James'in de yer aldığı) ve hatta HBO gibi WB mülklerinden karakterlerle oynayacak. Bu oldukça keyifli bir iki kişilik takım oyunu.

Ücretsiz oynanabilen oyun, 2022 yılı Temmuz ayında açık beta ile piyasaya sürüldü ve hemen büyük ilgi gördü. İlk ayında 20 milyon oyuncu tarafından oynandı. Ancak, PC'de en azından, güncellemelerin ve yeni karakterlerin eksikliği nedeniyle oyuncu sayısı hızla azalmaya başladı. Geliştirici Player First Games, oyunun bu yılki tam sürümü öncesinde çalışabilmek adına Haziran ayında sunucuları kapatacağını ve oyun üzerinde çalışacağını söyledi. Bu durum bazı oyuncuları kızdırdı çünkü birçoğu oyun içi karakterler ve kıyafetler satın almak için para harcamıştı ve oyunun 10 ay daha kapalı kalacağını öğrendi.

Tam sürümün çıkış tarihi ile birlikte oyun direktörü Tony Hyunh, MultiVersus'a ilişkin bazı güncellemeleri duyurdu. Elbette yeni karakterler olacak. Hyunh, yeni yüzleri açıklamadı, ancak Succession ve The Last of Us'dan birkaç karakterin oyuna eklenmesini umuyorum. Ayrıca her karakter için yeni sahneler ve yeni saldırılar bekleyebiliriz. Çıkış tarihine yaklaştıkça daha fazla detay öğreneceğiz.

Player First Games, karakter aydınlatmasını ve görselleri iyileştirmek amacıyla oyunu Unreal Engine 5 ile yeniden inşa etti. Hyunh, ekibin çevrimiçi oyun için gecikmeyi en aza indirmek ve tutarlı performansı sağlamak adına yeni rollback netcode'u dahil ettiğini belirtti. Ayrıca, diğer oyuncularla karşılaşmadan oyunu oynama imkanı tanıyacak bir oyuncu dışı ortam modu da olacak.

MultiVersus, Warner Bros. Discovery'ın, tek başına oyun deneyimleri yerine uzun ömürlü hizmet, mobil ve ücretsiz oynanabilir oyunlara odaklanma kararından hemen sonra geri dönüyor. Bu karar, Suicide Squad Kill the Justice League (bir uzun ömürlü hizmet oyunu)un hayal kırıklığı yaratmasına rağmen geçen yıl 22 milyon kopya satan Hogwarts Legacy'nin muazzam ticari başarısına rağmen alındı.


Nintendo Florida Merkezli Stüdyo Shiver Entertainment'ı Aldı

Melih ÖZKAŞ

Yalı Çapkını 71. Bölüm 2. Fragmanı Yayınlandı! | Dizi

Hava ÖZKAŞ

Super Mario 64 Modları Oyun Severlerin Yaratıcılığını Tetikliyor

Melih ÖZKAŞ

Meta Coinbase Match Group ve Diğerleri iş Birliğinde!

Melih ÖZKAŞ

Sonos Roam 2 Mükemmel Ses Deneyimi | Yenilikçi Kontroller

Melih ÖZKAŞ

Apple Avrupa Birliği'nden Aldığı Antitröst Cezasına İtiraz

Melih ÖZKAŞ

Sonos Ace Yeni Kablosuz Kulaküstü Kulaklık Tanıtıldı | Teknoloji

Hava ÖZKAŞ

Dijital Animasyon Lideri Pixar İşten Çıkarmalar | Teknoloji

Melih ÖZKAŞ