Stealth 18 AI Studio MSI'ın İnce ve Hafif Oyun Dizüstü Bilgisayarı

MSI'nın Devrim Niteliğindeki Yeni Laptop Serisi | Teknoloji
T asarım ve Performans MSI'dan Devrim Niteliğinde Yeni Laptop Serisi

Her yıl CES, bir üreticinin tüm ürünlerinin o yılki tonunu belirler. Ve MSI'ın 2024 teması, görünüşe göre "büyük". CES 2024'te MSI, üç yeni 18 inçlik oyun dizüstü bilgisayarıyla ve etrafta görebileceğiniz en iyi görünümlü bütçe sistemlerinden biriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

MSI'ın oyun dizüstü bilgisayarlarının vazgeçilmezi Titan serisi, bu sefer Titan 18 HX ile karşımıza çıkıyor. Önceki nesillerden tanıdık olanlar, sistem adlarının önünde iki harfli bir etiketin olmamasına dikkat edebilir (örneğin GT, GE vb.). Bu, MSI'ın tüm dizüstü bilgisayarlarında isimlendirme düzenini basitleştirmek için yaptığı bir hamle.

Yenilenmiş bir magnezyum alaşım şasesine dayanan Titan 18 HX, 14. nesil Intel Core i9 14900HX çip, RTX 4090 GPU, 128GB RAM, üç SSD yuvası, Wi Fi 7 gibi en güçlü bileşenleri içeriyor. Tüm bu özelliklerle, 270 watt TDP'ye sahip 5.2GHz'ye kadar sabit saat hızlarına sahip CPU'nun sekiz performans çekirdeği mevcut.

Ayrıca, MSI'ın iddia ettiğine göre dünyanın ilk 18 inç 4K Mini LED ekranı, 120Hz yenileme hızı ve VESA DisplayHDR 1000 sertifikası ile parlıyor. Ayrıca, harici bir fare takmak istemeyen oyun severler için, dikkat çekici RGB aydınlatmaya sahip haptik bir dokunmatik ped bulunuyor. Tek dezavantajı, 5.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla Titan'ın yalnızca eşit derecede büyük banka hesabına sahip insanlar için olduğu.

Daha hızlı ancak biraz daha uygun fiyatlı büyük bir oyun makinesi isteyenler için Raider 18 HX var. Bu sistem, Titan'a benzer bir tasarıma sahip, ancak önünde gerçekten RGB sevginizi gösteren büyük bir ışık bandı bulunuyor. Raider ayrıca i9 14900HX CPU ve RTX 4090 GPU'ya kadar destek sunarken, hafifçe daha düşük toplam 250 watt TDP'ye sahip. Ne yazık ki, gördüğümüz model çalışmıyordu, bu nedenle ondan çok daha fazla bilgi alamadık.

Sonra, Stealth 18 AI Studio var, ki bu, MSI'ın en çok satan ince ve hafif serisinin bu boyutta mevcut olacağı ilk kez. 6.3 pound ağırlığındayken Titan ve Raider'dan neredeyse iki pound daha hafif olmasına rağmen, RTX 4090'a (ancak daha düşük 185 watt TDP'ye sahip) kadar destek sunuyor. Temel farkı, adından da anlaşılacağı gibi, 14. nesil Meteor Lake çipine dayalı olması, bu nedenle AI görevlerini yönetmek için ayrılmış bir NPU'ya sahip.

Son olarak, Cyborg 14'ü gördük ve eğer şeffaf plastikten yapılmış eski okul cihazların hayranıysanız, MSI'ın bütçe şasisi tasarımına yeni bir yaklaşımı takdir edeceksiniz. Fazla RGB'li kaba plastik yerine, Cyborg'un vücudu üzerinde dumanlı gri aksanlar bulunuyor WASD tuşlarından yan ve alt paneline kadar. Sahip olduğu özellikler, 1.000 dolar civarında başlayan bir sistem için oldukça iyidir. 1610 144Hz ekran, RTX 4060'a kadar destek ve 13. nesil Core i7 çip. Çok hızlı olmasa da, oldukça güzel. Bu, fiyattan öteye bir ürüne bir şirketin düşündüğünü gösteren ve biraz stil sahibi olan iyi bir değer sunuyor. Eğer Dell'in G serisi geçen yılın CES'te en iyi görünümlü bütçe dizüstü bilgisayarıysa, Cyborg 14'ün 2024'ün erken favorisi olmaya aday olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, bu dört dizüstü bilgisayar, MSI'ın Las Vegas'ta piyasaya sürdüğü tüm yeni sistemlerin sadece bir örneğiydi, bu da mevcut sistemler için spec yenilemeleri ve Vector serisi gibi diğerlerinde daha büyük revizyonlar da içeriyor.

MSI, Titan 18 HX, Raider 18 HX, Stealth 18 AI Studio ve Cyborg 14 için tam fiyatlandırma ve kullanılabilirlik bilgilerini henüz duyurmadı, bu nedenle güncellemeler için takipte kalın.

Güncelleme, 8 Ocak 2024, 1816 ET Bu yazı, bir elden geçirme videosu ile güncellendi.

Biz, 6 12 Ocak tarihleri arasında Las Vegas'taki CES 2024'ten canlı yayın yapıyoruz. Şovdaki tüm son gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.


Zihinsel Becerilerinizi Geliştiren Puzzle Oyunları

Fatma ÖZTÜRK

iOS 18 Sızıntıları Emoji Harikaları ve Özelleştirme Patlaması!

Melih ÖZKAŞ

ICQ Veda Tarihi İnternet Dünyasında Bir Efsanenin Sonu

Melih ÖZKAŞ

Nintendo Switch'te Resident Evil 6'nın Beklenmedik Başarısı

Melih ÖZKAŞ

Grok 3.0 Yapay Zeka Teknolojilerinde Yeni Bir Çığır

Melih ÖZKAŞ

Görsel Efektin Tenisle Buluştuğu Challengers Filminden Sahneler

Melih ÖZKAŞ

Efsanevi Wrecked Sezonu Fortnite'ın Post Apokaliptik

Adem YALÇIN

Kabosu Mirası Dogecoin ve Memecoin'ler Üzerinde Derin Etki

Ayşe POLAT