Capcom'dan Resident Evil 7 ve 2 İçin Müjde Mobil Platformlara Geliyor!

Mobil Oyun Dünyasında Devrim Resident Evil 7 ve 2 Yakında!
T eknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Capcom, Resident Evil serisinin iki heyecan verici oyununun mobil platformlara geliyor oluşu ile oyunseverleri heyecanlandırdı. Apple'ın RE Engine'i ve MetalFX Upscaling teknolojisi ile desteklenen oyunların, "konsol kalitesinde deneyim" vadettiklerini açıklayan Capcom, Resident Evil 7 Biohazard'ın önümüzdeki ay, Resident Evil 2'nin ise "şu anda geliştirme aşamasında" olduğunu duyurdu.

Her iki oyun da, lansmanda "her bir oyunun bir bölümü için" ücretsiz bir demo sunacak, ancak tam deneyimi açmak için "tek bir satın alma" yapmanız gerekecek. Yeni oyunların fiyatlandırılması henüz açıklanmış değil. Serinin mevcut oyunlarından Resident Evil 4 ve Resident Evil Village ise sırasıyla 30 ve 16 dolar (isteğe bağlı DLC'ler için ekstra ücret) olarak bulunabilir durumda.


İndirilebilir içeriklerden bahsederken, Capcom, Resident Evil 7'nin ana oyunu ve Not A Hero DLC'sinin bir arada piyasaya sürüleceğini duyurdu. İsteğe bağlı DLC'ler arasında Gold Edition yükseltmesi, End of Zoe, Banned Footage Vol. 1 ve Vol. 2, 5 Coin Set, Survival Pack ve Madhouse zorluk modları bulunacak.

iOS ve iPadOS sürümleri, Resident Evil 7 için "yeni bir Otomatik Ateş özelliği" ile geliştirilmiş kontroller içerecek. Bu özellik, dokunmatik ekranlarda oyunu daha oynanabilir hale getirmeyi amaçlıyor ve düşmanlara bir süre nişan alındıktan sonra silahları otomatik olarak ateşleme seçeneği sunuyor. Oyun ayrıca MFi oyun kollarını da destekleyecek.

Resident Evil 7 oynamak için, güncel Apple cihazlarına ihtiyacınız olacak. Oyun sadece iPhone 15 Pro serisini, iPad'leri ve Apple Silikon yongaları (M1 veya sonrası) içeren Mac'leri destekleyecek. Capcom, Resident Evil 2 için henüz donanım gereksinimlerini sağlamadı.Resident Evil 7 Biohazard, 2 Temmuz'da piyasaya sürülecek ve Capcom, bugün ön sipariş verilebileceğini belirtiyor. Ancak, yayınlandığı zaman, App Store'da henüz canlı değil.

Bu heyecan verici gelişmelerle, Resident Evil serisi mobil platformlarda yeni bir soluk kazanacak gibi görünüyor. Capcom'un oyunseverlere sunacağı "konsol kalitesinde deneyim" ile mobil platformlarda korku ve aksiyonun birleşimi, yeni bir boyut kazanacak.