Netflix ve Mojang Minecraft Animasyon Dizisi Yeni Karakterlerle mi Geliyor?

Minecraft 15. Yıl Kutlamaları Yeni Karakterler ve Fragmanlar!
M inecraft, 2009 yılında halka tanıtılmış olmasına rağmen, resmi olarak 2011 yılında piyasaya sürüldü. Bu yıl Minecraft, 15. yıl dönümünü kutluyor ve bu önemli kilometre taşı etrafındaki etkinliklerin bir parçası olarak, Netflix ve Mojang Studios, ikonik kum havuzu oyununa dayalı bir animasyon dizisi yapacaklarını duyurdular. Kanadalı stüdyo WildBrain tarafından geliştirilen dizi, bilgisayar grafikli bir animasyon şovu olacak ve aynı stüdyo daha önce Netflix şovları Carmen Sandiego ve Sonic Prime'ı da yapmıştı.


Şirketler, diziye yeni karakterlere dayanan orijinal bir hikaye dahil edeceklerini belirtti ve bu karakterlerin "Minecraft dünyasını yeni bir ışıkta gösterdiğini" söyledi. Dizinin önizlemeleri ve fragmanlarının yayımlanmasıyla birlikte, bu ne anlama geliyor açıkça ortaya çıkacak. Netflix ve Mojang tarafından yayınlanan video sadece işbirliklerini duyuruyor oyunun herkesçe bilinen karakterleri Steve, creeper'lar ve zombiler gibi karakterleri içerecek mi, yoksa gerçekten daha önce hiç görmediğimiz karakterlere mi odaklanacak, bu konuda daha fazla bilgiyi beklememiz gerekiyor. Uzun süredir beklenen Minecraft filmi yapılmaya devam ederse, yine de uyarlamada Steve'ı göreceğiz. Bu yılın başlarında, Deadline, Jack Black'in oyunun bloklu başkarakteri olarak Jason Momoa ile birlikte rol alacağını bildirdi.Son birkaç hafta içinde, Minecraft 15. yıl dönümünü kutlamak için özel eşyalar da çıkardı, bunlar arasında ücretsiz parti eklentileri, ücretsiz bir harita, bir pelerin ve duvar kağıtları bulunuyor. Mojang'ın 15. yıl dönümü eşyaları ve duyurularını Minecraft web sitesinde bulabilirsiniz.

Bu heyecan verici gelişmeler ve kutlamalar, Minecraft hayranlarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Minecraft'ın 15 yılını kutlamak için Minecraft topluluğunun neşesine katılabilir ve bu yeni animasyon dizisini sabırsızlıkla bekleyebiliriz.