Yeni Disk Sürücüsüz Xbox Series X Gelişmeler ve Fiyatlandırma

Microsoft'un Yeni Xbox Serisi Fiyatları ve Özellikleri Açıklandı
M icrosoft, Xbox Games Showcase etkinliğinin sonlarına doğru yenilenmiş bir konsol serisi duyurdu. Şirket, ilk defa disk sürücüsüz ve robot beyaz renk seçeneğiyle Xbox Series X modelini piyasaya sürecek. Bu model, 1TB depolama alanı sunacak ve 450 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Orijinal Series X'in tavsiye edilen satış fiyatı 500 dolar olsa da, sık sık indirimlerle (Microsoft şu anda 450 dolara satarak) daha uygun fiyatlarla da bulunabiliyor.

Disk sürücüsüz Xbox Series X'in ortaya çıkacağı uzun zamandır bekleniyordu. Mart ayında sızdırılan bilgilere göre, tamamen dijital bir robot beyaz modeli üzerinde çalışıldığına dair ipuçları ortaya çıkmıştı. Sony'nin geçen yıl piyasaya sürdüğü PS5 yenilemesi gibi, belki de Microsoft da daha sonra Series X'te fiziksel oyun oynamak isteyenler için disk sürücüsü takma seçeneği sunacaktır.


Ayrıca özel bir versiyon olan "galaxy black" renk seçeneğiyle de Xbox Series X yakında piyasaya sürülecek. Bu model, disk sürücüsü bulunacak ve standart Series X'in depolama alanının iki katı, yani 2TB ile gelerek, uyumlu bir kontrol cihazıyla beraber 600 dolara satılacak.

Xbox Series S ise daha ılımlı bir güncelleme alacak. Microsoft geçen yıl 1TB depolama alanına sahip bir karbon siyah modeli piyasaya sürmüştü ve aynı depolama alanına sahip orijinal renk seçeneği de yolda. 1TB robot beyaz seçeneği bazı pazarlarda sunulacak ve 350 dolara satılacak. Şirket, siyah modelin "stoklar tükenene kadar" mevcut olacağını belirtiyor, bu da o seçeneğin aşamalı olarak kaldırılacağını gösteriyor.

Daha fazla ayrıntı, ürünün bulunacağı bölgelere göre fiyatlandırma bilgileri yakında açıklanacak. Microsoft, ayrıca belirli oyunlara uyumlu kontrol cihazı tasarımları ve daha fazla Xbox Serisi X konsol kaplaması planları olduğunu belirtiyor.