Windows 11'de Başlat Menüsüne Reklam Ekleme Planları

Microsoft'un Windows 11 Reklam Entegrasyonu | Teknoloji
W indows 11'in Başlat Menüsüne Reklam Ekleme Planları

Microsoft, Windows 11'in Başlat menüsüne reklam eklemeyi düşünüyor. Özellikle, şirket Microsoft Mağazası'nda bulabileceğiniz uygulamalar için menünün önerilen bölümüne reklamlar yerleştirmeyi planlıyor. Eğer Windows 10'u daha önce yoğun bir şekilde kullandıysanız, bu haberi duyduğunuzda muhtemelen hayal kırıklığına uğradınız. Zira eski işletim sistemi de indirebileceğiniz uygulamalar için reklamlar içeriyordu. Şu an için, Microsoft bu sürümde sadece ABD'de ve Beta Kanalındaki Windows Insider'larına reklam gösterecek. Eğer beta testçisi değilseniz veya bir kuruluş tarafından yönetilen bir cihaz kullanmıyorsanız bu reklamları görmeyeceksiniz.

Dahası, reklamları tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için sadece Ayarlar altındaki Kişiselleştirme'ye gidin ve Başlangıç bölümünde "İpuçları, uygulama promosyonları ve daha fazlasını göster" seçeneğini kapatın. Microsoft'un diğer denemeleri gibi, bu da daha geniş bir kullanıma ulaşmayabilir, ancak şirket masaüstü platformlarına reklam entegre etme geçmişine sahip olduğu için yukarıdaki adımları hatırlamanızda fayda var. Geçen yıl, Microsoft profil fotoğrafınıza tıkladığınızda açılan menüde OneDrive gibi hizmetleri tanıtan deneysel promosyonlar da kullanmıştı.

Bu açıklamalara dayanarak, Windows 11'in başlat menüsüne reklam ekleme planlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren bir blog yazısı hazırladık. Microsoft'un bu adımı atarken dikkate aldığı noktaları, kullanıcıların bu değişikliğe nasıl tepki verebileceğini ve reklamların nasıl devre dışı bırakılabileceğini öne çıkardık.


Slack'ten Gelen Sarsıcı Haber Veri İzni Olmadan Eğitim?

Melih ÖZKAŞ

Apple'ın Yeni iPhone 17 İnce Tasarım ve Fiyat Artışı

Ayşe POLAT

Yeni Oyun Deadlock Valve Muhteşem Tanıtımı Ne Zaman

Melih ÖZKAŞ

OpenAI'da Superalignment Ekibi Dağıldı | Güvenlikte Gerilim

Melih ÖZKAŞ

Microsoft Call of Duty Eklemesi Oyun Dünyasında Devrim!

Melih ÖZKAŞ

Yapay Zeka Devrimi Reddit'te Başlıyor! OpenAI ile Yeni Dönem

Melih ÖZKAŞ

Twitter'ın Yeni Kimliği Elon Musk'ın Etkisiyle X.com

Melih ÖZKAŞ

Kızıl Goncalar Sezon Finali 2. Fragmanı Yayınlandı | Dizi

Hava ÖZKAŞ