Microsoft Copilot Takımlar İçin Genişletilmiş Yeni Akıllı Asistan

Microsoft Yeni Team Copilot İle İlgili Heyecanlı Gelişmeleri
M icrosoft'un bu yılki Build etkinliğinde duyurduğu heyecan verici haberlerden biri Team Copilot. Adından da anlaşılacağı gibi, bu yeni AI aracı, kişisel yardımcı görevinden çok daha fazlasını üstlenecek şekilde tasarlanmış. Artık bir takım, bir departman hatta bir şirket için kullanılabilecek şekilde genişletilmiş bir kapasiteye sahip. Şirketin duyurusuna göre, yeni araç, zaman alan görevleri üstlenerek personelin ellerini daha özgür bırakacak şekilde tasarlandı. Toplantı gündemlerini yönetmek, notlar almak ve grup üyelerinin istedikleri gibi düzenleyebilecekleri görevleri üstlenmek gibi işleri hızlıca halledebilecek.


Yeni Copilot for Teams ayrıca toplantı moderatörlüğü yaparak, geç kalanlar için (ya da sonradan referans olması için) önemli bilgilerin özetini çıkarabilecek ve soruları yanıtlayabilecek. Son olarak, Planner'da görevler oluşturup atayabilecek, takip edebilecek ve eğer gerekiyorsa takım üyelerini bir görev üzerinde çalışmaya veya incelemeye teşvik edebilecek. Microsoft 365 için Copilot lisansı alan müşteriler, bu özellikleri bu yılın ilerleyen dönemlerinde önizleme olarak deneyebilecek.

Team Copilot'un yanı sıra Microsoft, müşterilerin AI asistanını kişiselleştirebilecekleri yeni yollar da duyurdu. Copilot Studio'da, kullanıcılar SharePoint'te özel Copilotlar oluşturabilecekler, böylece ihtiyaçları olan bilgilere daha hızlı erişebilecekler ve aynı zamanda ajans gibi davranan özel Copilotlar yaratabilecekler. Bu, şirketlerin iş süreçlerini, örneğin siparişlerin baştan sona yerine getirilmesini otomatikleştirmelerine olanak tanıyacak. Son olarak, Studio'daki Copilot bağlayıcılarının tanıtımı, geliştiricilerin AI araçlarını özelleştirebilen Copilot uzantıları oluşturmalarını daha da kolaylaştıracak.Bu heyecan verici gelişmelerle birlikte, Microsoft'un AI alanındaki ilerlemelerine tanıklık etmek gerçekten heyecan verici. Team Copilot'un sunduğu pratik ve kişiselleştirilebilir özellikler, iş dünyasında verimliliği artırmak ve zamanı verimli bir şekilde kullanmayı sağlamak adına büyük bir potansiyele sahip. Bu yeni teknolojilerin, şirketlerin ve kuruluşların iş süreçlerini nasıl dönüştüreceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.