Microsoft Surface Pro Flex Klavyesi Yenilenmiş Tasarımı ve Teknolojisi

Microsoft Surface Pro Flex Klavye Yenilikçi Tasarım Teknoloji
M icrosoft’un düzenlediği etkinlikte, Surface Pro için yeniden tasarlanan klavyeye bir güncelleme yapıldı. Geliştirilmiş stabilite, daha iyi haptik geri bildirimler ve okunabilirliği arttırmak için cesur bir yazı karakteri seçeneğiyle, klavyenin tasarımı gözden geçirildi. Ancak, 350 dolarlık başlangıç fiyatıyla ucuz bir seçenek olmayacak.

Microsoft’un yenilenmiş dönüştürülebilir tabletiyle birlikte bugün ön siparişe sunulan Surface Pro Flex klavye, tanıdık bir tasarıma sahip olmakla birlikte önceki versiyonlardan daha esnek ve erişilebilir hale getirilmiş. Karbon fiber destekleri içeride daha fazla stabilite sunarken, Flex artık Surface’tan tamamen ayrıldığında da kullanılabiliyor. Bu da klavyeyi tablet yakınındaki bir masa veya masada duran tablet üzerinde diz üstü yazma gibi birçok şekilde konumlandırmanıza olanak tanıyor. Ayrıca klavyenin alt kısmında ayarlanabilir bir yükselteç bulunuyor, böylece klavyeyi tek başına kullanırken açısını ayarlayabiliyorsunuz.


Microsoft Surface Pro Flex Klavye Yenilikçi Tasarım Teknoloji - 2

Flex’in dokunmatik paneli de önceki versiyondakinden yüzde 14 daha büyük ve Microsoft’un Hassas Haptikleri özelliğini taşıyor ki bu da daha detaylı geri bildirimler ve sınırlı el hareketliliği olan kişilere destek oluyor. Ayrıca, düşük görme yeteneğine sahip kişiler için opsiyonel olarak kalın bir yazı karakteri seçeneği de sunulacak. Son olarak, Microsoft’un önceki dönüştürülebilir klavyelerinde gördüğümüz gibi, Flex’te Surface Slim Pen için entegre manyetik bir şarj yuvası bulunuyor.Ancak belirtmek önemlidir ki Surface Pro Flex klavyenin 350 dolarlık başlangıç fiyatı kalemi içermemektedir. Yani eğer kalem istiyorsanız toplamda 450 dolara mal olacaktır. Neyse ki, Flex, Surface Pro 8 ve Pro 9 ile geriye dönük olarak uyumlu olduğu için, eğer sadece şık bir yeni klavye istiyorsanız tamamen yeni bir tablet almanıza gerek kalmayabilir.

Surface Pro Flex klavye bugün iki renk seçeneğiyle (siyah ve parlak safir) ön siparişe sunulurken, resmi satışları 18 Haziran tarihinde başlayacak.

Microsoft’un Copilot AI ve Surface etkinliğinden tüm haberleri kaçırmamak için bizi takip etmeye devam edin!