Microsoft Paint Yeni Yaratıcı Gücü Cocreator İle Resim Üretmenin Sırları

Microsoft Paint Yeni Cocreator Aracıyla Yaratıcılığınızı Katlayın
T eknoloji devi Microsoft, ikonik çizim uygulaması Paint'e yeni bir araç ekliyor Cocreator. "Diffüzyon tabanlı algoritmalar" ile desteklenen Cocreator, metin ipuçlarına dayalı olarak ve Paint uygulamasındaki kendi çizimlerinizle resimler oluşturabiliyor.

Şirket, AI resim oluşturma konusunda Paint'te deneyler yapıyordu ve Cocreator'ün erken versiyonları geliştiricilere ve Windows Insider üyelerine sunulmuştu. Ancak CoPilot+ PC'lerin tanıtılmasıyla bu özellik resmiyet kazandı.


Surface etkinliğinde yapılan bir demo sırasında, şirket, Cocreator'ün kendi çizimlerinizi metin ipuçlarıyla birleştirerek bir resim oluşturduğunu gösterdi. Ayrıca, "yaratıcılık kaydırıcısı" adında bir kontrol mekanizması da bulunuyor bu sayede, AI'nin, orijinal sanatınıza göre ne kadar devralmasını istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz. Microsoft'un belirttiği gibi, metin ipuçları ve kendi fırça darbelerinizin kombinasyonu, daha hızlı düzenlemeler yapılmasını sağlıyor. Ayrıca, DALL E veya başka bir metin ile resim oluşturucudan elde edebileceğinizden daha kesin bir sonuç sağlamaya da yardımcı olabilir.Microsoft'un Copilot AI ve Surface etkinliğinden tüm haberleri kaçırmayın!

Bu gelişmeler, Paint'in sadece basit bir çizim programı olmaktan çok daha fazlası olabileceğini gösteriyor. Yeni özelliklerin, hem kullanıcıların yaratıcılığını desteklemesi hem de daha pürüzsüz ve hızlı bir deneyim sunması bekleniyor. Teknoloji dünyasının bu hızla gelişen alanında, Microsoft'un yenilikçi adımları, kullanıcıların beklentilerini karşılamak adına oldukça umut verici.